سیتروئن سی4 اکس؛ خودروی بسیار متفاوت و جدید فرانسوی!

سیتروئن سی4 اکس؛ خودروی بسیار متفاوت و جدید فرانسوی! (+عکس)

سیتروئن سی4 اکس جدید همانند پژو 408 یک طراحی ترکیبی دارد و عملا نمی توانیم آنرا سدان خالص بدانیم. چیزی بین فست بک، واگن، کراس اوور و سدان اینجا قابل مشاهده است.

موبنا سیتروئن از خودروی جدید خود با نام ایی-سی4 اکس(e-C4 X) مدل 2023 رونمایی کرده است. این خودرو در مقایسه با محصولات روز طراحی تقریبا متفاوتی را ارائه می کند، مخصوصا در قسمت دماغه که چراغ های اصلی در دو سطح جانمایی شده اند یکی نوار ال ایی دیی بسیار باریک و یک محیط جزیره ای برای قرار گرفتن هالوژن ها در قسمت پایین تر و داخل سپر اصلی جلو.

این طراحی چند سطحی ممکن است طرفدارن و مخالفان خاص خود را داشته باشد اما به هر ترتیب با آنچه در بازار جهانی مشاهده می کنید مقداری متفاوت تر به نظر می رسد.

سیتروئن سی4 اکس؛ خودروی بسیار متفاوت و جدید فرانسوی! (+عکس)

سیتروئن سی4 اکس و ابعاد بدنه

ایی-سی4 اکس از منظر ابعاد برابر با 4600 میلیمتر در طول، 2670 میلیمتر در فاصله بین محورها، 1800 در عرض و 1525 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. اینجا شباهت جدی با محصول جدید پژو یعنی 408 قابل درک است که چند روز قبل در گروه خودروی عصر ایران معرفی و جزئیاتش در این لینک قرار دارد.

سیتروئن جدید همانند پژو 408 یک طراحی ترکیبی دارد و عملا نمی توانیم آنرا سدان خالص بدانیم. چیزی بین فست بک، واگن، کراس اوور و سدان اینجا قابل مشاهده است.

در بخش پیشرانه از باتری 50 کیلووات ساعت استفاده شده که برد حرکتی 360 کیلومتر را فراهم می کند. باتری با پشتیبانی از فناوری شارژ سریع و شارژر 100 کیلوواتی دی سی طی 1 ساعت تا 80 درصد تکمیل ظرفیت می شود.

تک موتور الکتریکی سی4 اکس برابر با 136 اسب بخار خروجی و 260 نیوتن متر گشتاور دارد. خودرو طی 9.7 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسد. بیشینه سرعت نیز برابر با 150 کیلومتر برساعت است.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام