کادیلاک لیریک اینجا تولید می شود
ساخت اسپرینگ هیل چه کیفیتی دارد؟!

کادیلاک لیریک اینجا تولید می شود (+فیلم و عکس)

کادیلاک لیریک استانداردهای آینده کادیلاک را تعیین می کند و نقطه عطف دیگری در تعهد جنرال موتورز به آینده ای تمام الکتریکی در اسپرینگ هیل است.

موبنا – مجموعه تولیدی اسپرینگ هیل به شرکت مادر برند کادیلاک یعنی جنرال موتورز تعلق دارد و توسط آن اداره می شود. این مجموعه تولیدی در اسپرینگ هیل، تنسی قرار دارد و در حال حاضر خودروهای جمس آکادیا، کادیلاک اکس‌تی5، کادیلاک اکس‌تی6 و مدل تمام الکتریکی و جدید کادیلاک لیریک از خط تولید آن خارج می شوند.

 

 

کارخانه اسپرینگ هیل در زمینی به مساحت 2100 جریب فرنگی (850 هکتار) قرار دارد که 700 جریب فرنگی (283 هکتار) از آن به کشاورزی و همچنین 100 جریب فرنگی (40 هکتار) به زیستگاه ویژه حیات وحش اختصاص داده شده است.

افزون بر خودرو، تولید سامانه های قوای محرکه و قالب‌گیری تزریقی پلیمری در مجموعه تولیدی اسپرینگ هیل صورت می گیرد.

کوتاه درباره کارخانه اسپرینگ هیل

سال افتتاح: 1990

اندازه: 2100 جریب فرنگی (850 هکتار)

تعداد کارکنان: 3381 نفر

تاسیسات: مجموعه انعطاف پذیر تولید خودرو دارای بخش های قالب‌گیری، ساخت بدنه، سالن رنگ و خط مونتاژ – کارخانه تولید پیشرانه – دو مجموعه قالب‌گیری تزریقی پلیمری

محصولات

در حال حاضر، در مجموعه تولیدی اسپرینگ هیل ساخت خودروهای کراس اوور، سامانه های قوای محرکه، و قالب‌گیری تزریقی صورت می گیرد. تولید خودرو کادیلاک لیریک که نخستین خودرو تمام الکتریکی این برند محسوب می شود و روی پلتفرم کاملا جدید بی‌ئی‌وی3 (BEV3) سوار می شود، در این کارخانه صورت می گیرد.

دو کراس اوور لوکس کادیلاک اکس‌تی5 و کادیلاک اکس‌تی6 و کراس اوور جمس آکادیا دیگر خودروهای تولیدی در کارخانه اسپرینگ هیل هستند.

همچنین، پیشرانه توربوشارژردار 2 لیتری با کد تولید ال‌اس‌وای (LSY) در مجموعه تولیدی اسپرینگ هیل ساخته می شود.

جنرال موتورز در اکتبر 2020 از سرمایه گذاری 2 میلیارد دلاری در کارخانه اسپرینگ هیل برای آماده کردن کارخانه و کارکنان این مجموعه برای تولید کادیلاک لیریک خبر داد. به گفته مارک رویس رئیس جنرال موتورز، کادیلاک لیریک استانداردهای آینده کادیلاک را تعیین می کند و نقطه عطف دیگری در تعهد جنرال موتورز به آینده ای تمام الکتریکی است.

کادیلاک لیریک در دو نسخه تک موتور الکتریکی و دو موتور الکتریکی در دسترس است. در نسخه استاندارد، تک موتور الکتریکی 340 اسب بخاری روی محور عقب قرار می گیرد. نسخه دو موتور الکتریکی با توان خروجی 500 اسب بخار به سامانه چهار چرخ محرک مجهز است و موتور الکتریکی دوم روی محور جلو خودرو قرار می گیرد.

جنرال موتورز همراه با کادیلاک لیریک از فناوری جدید باتری خودروهای الکتریکی به نام اولتیوم (Ultium) رونمایی کرد. بسته باتری کادیلاک لیریک از ظرفیت 102 کیلووات ساعتی برخوردار است و دامنه حرکت تا 312 مایل (502 کیلومتر) با یک بار شارژ کامل را در مدل تک موتور الکتریکی ارائه می کند.

 

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام