این تصویر ممکن است مشخص کند که آیا می توانید «مشاور» خوبی باشید؟

این تصویر ممکن است مشخص کند که آیا می توانید «مشاور» خوبی باشید؟

این توهم نوری خاص با توجه به این که ابتدا چه چیزی را می بینید، آشکار می کند که آیا در زمینه مشاوره دادن خوب هستید یا خیر.

موبنا توهمات نوری (اپتیکال) تست های شخصیت شناسی سرگرم کننده ای هستند و به گفته برخی روانشناسان می توان از آنها حتی برای درک نحوه عملکرد مغز افراد استفاده کرد.

یک توهم نوری خاص ممکن است بتواند مشخص کند که آیا در زمینه مشاوره دادن خوب هستید یا خیر.

این تصویر خاص برای افراد مختلف متفاوت به نظر می رسد. برخی ابتدا چهره یک زن را مشاهده می کنند که رو به جلو نگاه می کند، در شرایطی که دیگران مردی مشغول نواختن ساز ساکسیفون را مشاهده می کنند.

 

برای این که بدانید کدام نیمکره مغز شما فعال‌تر است و بر همین اساس توصیه ها و نصایحی که ارائه می کنید، چگونه خواهند بود، به پایین صفحه مراجعه کنید.

این تصویر ممکن است مشخص کند که آیا می توانید «مشاور» خوبی باشید؟

..

 

..

 

..

 

..

 

..

 

..

 

..

 

..

 

..

 

..

 

..

چهره زن

اگر در این توهم نوری ابتدا متوجه چهره زن شده اید، فردی راست مغز هستید، به این معنی که نیمکره راست مغز شما فعال‌تر است.

افراد راست مغز تمایل بیشتری به خلاقیت داشته و از سطح بالاتر هوش هیجانی برخوردار هستند. آنها همچنین بسیار شهودی هستند و می توانند بر اساس احساسات درونی خود توصیه ها و نصایحی را ارائه کنند.

افراد راست مغز از تخیلی قوی برخوردار هستند که به آنها اجازه می دهد درباره برخی نتایج یک رویداد پیش از وقوع آن فکر کنند.

اگر فردی راست مغز هستید، احتمالا بر اساس احساسات و واکنش های درونی خود توصیه و نصیحت ارائه می کنید.

مرد نوازنده

اما اگر ابتدا متوجه مردی در حال نواختن ساکسیفون شده اید، فردی چپ مغز هستید، به این معنی که نیمکره چپ مغز شما فعال‌تر است.

افراد چپ مغز بیشتر تحلیلگر و کمتر شهودی هستند. آنها به طور معمول در زمینه ارائه توصیه ها و نصایح سنجیده و منطقی‌تر عملکرد خوبی دارند.

اگر فردی چپ مغز هستید احتمالا توصیه و نصایح خود را بر اساس منطق و یک سیستم روشمند تفکر درباره نتایج یک رویداد و نه استفاده از تخیل، ارائه می کنید.

روانشناسان و روانپزشکان اغلب از بازی های فکری مانند این برای ورود به ذهن بیماران خود و تعیین نحوه تفکر آنها استفاده می کنند.

منبع: سان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام