سفید آباد والنسیا! (+عکس)

اینجا در والنسیا یک معماری جذاب و متفاوت را می توان دید که همه جای آن سفید است و همین سادگی در رنگ تبدیل به جذابیتی خاص در اسپانیا شده است...

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور  آنتونیو خوزه کاوانیلس گیاه شناس اسپانیایی در اثر قرن هجدهم خود: “مشاهداتی بر تاریخ طبیعی، جغرافیا، کشاورزی و جمعیت پادشاهی والنسیا” دهکده La Pobla de Farnals را بدین گونه تفسیر کرده است: “مکان کوچکی که روز به روز رشد می کند”. با استفاده از این نقل قول و همچنین الهام از روستاهای مدیترانه ای، استودیوی طراحی داخلی نادا «El Llogaret» یک مجتمع مسکونی بتنی تماما سفید در والنسیا را طراحی کرده است.

این پروژه به صورت مجموعه ای از حجم های جعبه مانند در اطراف باغ های نسبتا بزرگ برنامه ریزی شده است. همچنین به منظور لذت بردن از آب و هوای دلچسب در تمام طول سال، یک استخر مجهز نیز به چشم می خورد.

فضای داخلی به گونه ای بسیار روشن طراحی شده و کاملا با فضای بیرونی در ارتباط است. این طرح به تهویه طبیعی اجازه می دهد تا بدون هیچ مشکلی در نقاط مختلف داخلی جریان یابد. طبقه همکف تنها به یک سقف محدود و به طور یکپارچه به بیرون متصل می شود. این در حالی است که پنجره های بزرگ اتاق نشیمن- ناهارخوری، آشپزخانه با پلان باز را پوشش می دهند. در مجموع طبقه اول به صورت مجموعه ای از جعبه ها طراحی شده که با دیوارهای جداکننده میان آنها فاصله افتاده است. هر جعبه دارای یک حمام و سه اتاق خواب است که یکی از آنها یک رختکن و یک سرویس بهداشتی اختصاصی را در خود جای می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام