ساختمان 88 متری در تویوتا با معماری متفاوت! (+عکس)

این سازه که در زمینی باریک در شهر تویوتا، ژاپن تقریبا میان دو ساختمان همسایه گیر کرده است، به دنبال فضای باز و حفظ حریم خصوصی است.

موبنا؛ رکسانا دانیالی – این پروژه مسکونی که توسط معماران نوری برای یک خانواده جوان با چند فرزند طراحی شده است، نمونه اولیه و جدیدی از مسکن شهری را با بودجه محدود معرفی می کند.

این سازه که در زمینی باریک در شهر تویوتا، ژاپن تقریبا میان دو ساختمان همسایه گیر کرده است، به دنبال فضای باز و حفظ حریم خصوصی است. برای برآوردن خواسته‌ های مالکان، شرکت معماری مستقر در توکیو یک صفحه توری فولادی ایجاد کرد که به عنوان پوسته دوم برای نمای اصلی عمل و یک تراس محافظت شده هم بین آنها ایجاد می‌ کند.

فضای داخلی خود را در سه سطح به هم پیوسته نشان داده و از این طریق احساس گسترش فضا را به مخاطب می دهد. سطح همکف آشپزخانه، سالن غذاخوری و برخی فضاهای کمکی را در خود جای داده است.

طبقه بعدی با اختلاف سطح 2 متری به سطح بالایی متصل شده است. با بالا رفتن از پله ها، ساکنین می توانند از اتاق نشیمن و سرویس بهداشتی استفاده کنند. بالاترین طبقه نیز شامل اتاق خواب ها می شود. اتاق خواب اصلی ایوانی را پیش روی خود می بیند که اطراف آن را توری مشبک فرا گرفته است. مساحت این پروژه 88 متر مربع گزارش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام