اگزولانگ؛ منبع هوای نامحدود زیر آب برای غواصان! (+فیلم و عکس)

موبنا – اگزولانگ (exolung) یک دستگاه تنفس زیر آب طراحی شده است که به غواصان هوای «نامحدود» هدیه می دهد. این دستگاه حرکات شنای غواص را به حرکت هوا تبدیل می کند و بدین ترتیب تا زمانی که غواص به شنا ادامه دهد، جریان هوای تنفسی را حفظ می کند.

 

 

تکنولوژی مذکور یک سیستم غواصی سطحی است. به این معنی که از شناوری استفاده می کند که روی سطح آب معلق است تا هوای غواص را تامین کند. این شناور با یک شلنگ 12 متری به بخشی که روی بدن غواص قرار می گیرد، وصل می شود.

داخل این محفظه یک سیستم پر شونده تعبیه شده است که به پای غواص اتصال می یابد. با حرکت پا مکانیسم شناور، محفظه و هوا فعال می شود و امکان تنفس را به غواص می دهد. این دستگاه غواص را به منبع انرژی تبدیل می کند و تا زمانی که وی شنا را متوقف نکند، یک منبع هوای “بی پایان” ساخته است. بر خلاف سیستم های مبتنی بر مخزن، اگزولانگ هزینه اضافی پر کردن مجدد را شامل نمی شود و نگهداری از آن بسیار آسان است.  تنها باید دستگاه پس از استفاده تمیز شود.

اگزولانگ (exolung) یک دستگاه تنفس زیر آب

قیمتی کمتر از 300 یورو (تقریباً 335 دلار آمریکا) برای نسخه اصلی تخمین زده شده است. همچنین یک مدل حرفه ای با شیلنگ 7 متری و ساختار تقویت شده نیز ساخته شده که زیر 500 یورو به فروش می رسد.

اگزولانگ (exolung) یک دستگاه تنفس زیر آب

اگزولانگ (exolung) یک دستگاه تنفس زیر آب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا