7 رمزارز که از حریم خصوصی شما محافظت می کنند! (+عکس)

7 رمزارز که از حریم خصوصی شما محافظت می کنند! (+عکس)

اگر به دنبال رمزارزهایی هستید که از حریم خصوصی شما محافظت می کنند، باید نگاهی فراتر از بیت‌کوین و اتریوم داشته باشید...

موبنا رمزارزها انقلابی در زمینه پرداخت ایجاد کرده اند. با این وجود، برخی کاربران درباره شرایط حریم خصوصی مرتبط با ماهیت عمومی تراکنش های بلاک‌چین نگرانی هایی دارند.

با ظهور رمزارزهای جدید، کاربران اکنون می توانند گزینه هایی با ویژگی های محافظت از حریم خصوصی و ناشناس باقی ماندن را انتخاب کنند. در ادامه با برخی از بهترین رمزارزها در این زمینه بیشتر آشنا می شویم.

ورج (Verge)

7 رمزارز که از حریم خصوصی شما محافظت می کنند

رمزارز ورج بهبود در بلاک‌چین اصلی بیت کوین را هدف قرار داده است.

در میان بسیاری از ویژگی های جذاب خود از جمله تراکنش های سریع و کارمزدهای پایین، ورج هویت کاربران خود را با استفاده از شبکه تور و شبکه آی‌2‌پی پنهان می کند. از این طریق، آدرس های آی‌پی و موقعیت های مکانی حین انجام تراکنش ها پنهان می مانند.

زیکش (Zcash)

7 رمزارز که از حریم خصوصی شما محافظت می کنند

زی‌کش بر محرمانه باقی ماندن و تقویت ویژگی های حریم خصوصی متمرکز است و به کاربران اجازه می دهد از تراکنش های خود محافظت کرده و اطلاعات مالیشان را خصوصی نگه دارند.

کاربران با استفاده از زی‌کش می توانند بین تراکنش های شفاف یا تراکنش های محافظت شده یکی را انتخاب کنند. در صورت انتخاب مورد اول، اطلاعات تراکنش مانند آدرس ها و مبلغ تراکنش برای عموم قابل مشاهده است اما مورد دوم این گونه نیست و تمام اطلاعات پنهان باقی می مانند.

مونرو (Monero)

7 رمزارز که از حریم خصوصی شما محافظت می کنند

رمزارز مونرو در سال 2014 معرفی شد و حریم خصوصی، امنیت و تمرکززدایی را سرلوحه ویژگی های خود قرار داده است. ویژگی های حفظ حریم خصوصی و ناشناس باقی ماندن، این رمزارز را به ویژه در جامعه سایفرپانک و کریپتو محبوب کرده است.

مونرو جزئیات تراکنش را با استفاده از آدرس های مخفی، امضاهای حلقه ای و اثبات های دانش صفر پنهان می کند. هویت طرف معامله، مبالغ تراکنش، سوابق تراکنش و موجودی آدرس همگی از دید افراد دیگر پنهان است و ناشناس بودن کامل تضمین می شود.

دش (Dash)

7 رمزارز که از حریم خصوصی شما محافظت می کنند

دش یک رمزارز محبوب است که به واسطه تراکنش های سریع و کارمزدهای پایین خود مشهور است.

همچنین، دش ویژگی جذاب بهبود حریم خصوصی پرایویت‌سِند (PrivateSend) را ارائه می کند که از مخلوط کردن سکه برای پنهان کردن منبع و مقصد مبالغ ارسال شده استفاده می کند.

در شرایطی که پرایویت‌سِند ناشناس بودن کامل را ارائه نمی کند زیرا تراکنش ها همچنان توسط مجری قانون قابل ردیابی هستند، اما ابزاری مفید برای افرادی است که خواستار حریم خصوصی در موقعیت های خاص، مانند اهدای کمک مالی به صورت ناشناس به یک سازمان هستند.

بیم (Beam)

7 رمزارز که از حریم خصوصی شما محافظت می کنند

رمزارز بیم توجه ویژه ای به حفظ حریم خصوصی و محرمانه باقی ماندن دارد و این موارد را در اولویت قرار می دهد.

تمام تراکنش ها به صورت پیش فرض خصوصی هستند و کاربران می توانند سطح عادی از ناشناس بودن یا سطح حداکثری در این زمینه را انتخاب کنند.

بلاک‌چین بیم اطلاعاتی مانند آدرس های کیف پول، اطلاعات تراکنش، یا سابقه تراکنش را ذخیره نمی کند. تنها افرادی که در یک تراکنش شرکت داشته اند می توانند ارسال کننده، دریافت کننده، و ارزش تراکنش را مشاهده کرده و این قبیل اطلاعات از دید افراد دیگر پنهان است.

هورایزن (Horizen)

7 رمزارز که از حریم خصوصی شما محافظت می کنند

هورایزن به کاربران اجازه می دهد هنگام انجام یک تراکنش سطح حریم خصوصی خود را انتخاب کنند.

توکن هورایزن که به نام ZEN شناخته می شود به کاربران دو نوع مختلف آدرس را ارائه می کند که شامل تی-آدرس ها (آدرس های شفاف) برای تراکنش های عمومی در بلاک‌چین، و زد-آدرس ها (آدرس های محافظت شده) برای تراکنش های خصوصی بین این نوع آدرس ها می شوند.

در تراکنش های بین زد-آدرس ها، آدرس های فرستنده و گیرنده و مبلغ ارسال شده بین آنها پنهان باقی می مانند.

سیکرت (Secret)

7 رمزارز که از حریم خصوصی شما محافظت می کنند

شبکه سیکرت مدعی ارائه نخستین بلاک‌چین با قراردادهای هوشمند حفظ حریم خصوصی است. کاربران همچنین می توانند اطلاعاتی که درباره حساب های کاربری و تراکنش های خود به اشتراک می گذارند را انتخاب کنند.

شبکه سیکرت مبلغ انتقال یافته، موجودی آدرس، و توکن متادیتا برای تراکنش ها را رمزگذاری می کند. حریم خصوصی حالتی پیش فرض در شبکه سیکرت است و کاربران از این امکان برخوردار هستند تا کلیدهای مشاهده را ایجاد کرده تا به افراد دیگر اجازه مشاهده جزئیات تراکنش ها و داده های حساب کاربری خود را بدهند.

ابتدا پژوهش کنید

رمزارزها به طور مداوم در حال تکامل هستند تا به نیازها و درخواست های کاربران پاسخ دهند. با این وجود، پیش از خرید هر نوع رمزارز، کاربران ابتدا باید پژوهش های کافی در این زمینه انجام دهند. اگر به دنبال رمزارزهایی هستید که از حریم خصوصی شما محافظت می کنند، باید نگاهی فراتر از بیت‌کوین و اتریوم داشته باشید.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام