تلویزیون‌های QLED سامسونگ چه مراحلی را برای دریافت تاییدیه پنتون طی کردند؟

موبنا – ژانویه 2022، همزمان با رونمایی از سری جدید تلویزیون‌های QLED، همکاری سامسونگ با شرکت پنتون (مرجع جهانی رنگ و خالق سیستم تطبیق پنتون PMS برای طراحان) و حضور در برنامه Pantone Validated این موسسه اعلام شد. براین اساس 15 تلویزیون QLED در هر دو کیفیت 4K و 8K و پنج نمایشگر مورد بررسی و آزمایش‌ قرار گرفتند که در نهایت موفق به دریافت دو تاییدیه Pantone و Pantone SkinTone (تاییدیه نمایش طیف رنگ‌های پوستی متنوع) از سوی موسسه پنتون شدند.

تلویزیون‌های QLED سامسونگ چه مراحلی را برای دریافت تاییدیه پنتون طی کردند؟

بیان دقیق رنگ‌ها

تاییدیه Pantone به کاربر این اطمینان را می‌دهد که رنگ‌هایی که روی صفحه‌نمایش می‌بیند، مطابق تعاریف موجود در راهنمای رنگ پنتون (Pantone Color)، SkinTone و فرآیندهای اعتبارسنجی موسسه پنتون هستند. در واقع تاییدیه Pantone نشان می‌دهد محصولی مانند نمایشگر یا سری تلویزیون‌های QLED سامسونگ، الزامات کالیبراسیون و تست دقیق موسسه پنتون برای بازتولید رنگ‌های Pantone  و SkinTone در دنیای واقعی را با سطح بالایی از وفاداری به رنگ‌ برآورده می‌کند.

سیستم Pantone Validated که توسط دانشمندان و تکنسین‌های مجرب در حوزه رنگ در موسسه پنتون ایجاد شده با بهره‌گیری از فناوری پیشرفته مدیریت رنگ X-Rite و Pantone صورت می‌گیرد. این فرآیند اعتبارسنجی از مرجع دیجیتال جهانی سیستم تطبیق پنتون (PMS) استفاده می‌کند و  بیش از 2000 رنگ پنتون را به طور عینی مورد آزمایش قرار می‌دهد.

آزمون اعتبارسنجی Pantone SkinTone  نیز شاخه‌ای از تاییدیهPantone  است که بازتولید رنگ را بر اساس 110 رنگ پوست منحصربه‌فرد آزمایش می‌کند و همه این رنگ‌ها را می‌توان در راهنمایPantone SkinTone یافت. در حقیقت این راهنما اولین راهنمای علمی‌ است که در آن اندازه‌گیری‌ فیزیکی هزاران طیف پوستی از قومیت‌ها، مناطق جغرافیایی و سنین مختلف یکپارچه‌سازی شده است.

بر همین اساس تاییدیهPantone SkinTone  تضمین می‌کند که تلویزیون و نمایشگرهای تایید شده توسط این موسسه می‌توانند به‌طور دقیق پالت رنگ پوست جهان را نشان دهد.

تلویزیون‌های QLED سامسونگ چه مراحلی را برای دریافت تاییدیه پنتون طی کردند؟

فراگیرتر از همیشه

اد هاتنبرگر، مدیر ارشد محصولات فنی در پنتون با بیان اینکه سامسونگ اولین تولید کننده تلویزیون و نمایشگر HDR در جهان است که در آزمون‌های اعتبارسنجی شرکت کرده، اعتماد سامسونگ به پذیرشPantone Validated را دلیلی محکم بر علاقه کمپانی سامسونگ به توسعه فناوری پیشرفته برای ارائه کیفیت تصویر واقعی به مصرف کنندگان خود می‌داند.

سری تلویزیون‌های QLED 2022 جدید سامسونگ، از جمله Neo QLED 8K اولین گروه از محصولات تصویری در جهان هستند که موفق به دریافت این گواهینامه شده‌اند. تاییدیه پنتون نشان می‌دهد که رنگ‌های تولید شده در Neo QLED 8K تقریباً برابر با رنگ‌هایی است که ما می‌توانیم با چشمان‌مان تشخیص دهیم. سری تلویزیون‌های QLED 2022 سامسونگ با در اختیار داشتن فناوری کوانتوم‌دات (Quantum Dot) به جای تولید رنگ‌های آبی و قرمز استاندارد، رنگ‌های آبی و قرمز بسیار خاص را نمایش می‌دهد و سطح بالایی از دقت را در بازتولید رنگ ارائه می‌کند.

فرآیند تست‌های تاییدیه Pantone  بسیار دقیق است و به سرعت هرگونه انحراف از رنگ‌هایPantone  را در سطوح مختلف روشنایی نشان می‌دهد. فناوری کوانتوم‌دات سامسونگ حتی در مواقعی که میزان روشنایی تصویر به حداکثر می‌رسد، پشتیبانی کاملی از طیف رنگ‌های متنوع دارد و به همین دلیل توانسته با نمایش دقیق رنگ‌ها به استاندارهای لازم برای تأیید اعتبارPantone  دست یابد.

شرکت سامسونگ به طور مداوم در تلاش است تا با ارائه نوآوری و فناوری‌های پیشرفته شرایطی را فراهم کند که در آن کاربران بتوانند به سادگی از محتوا در هر کجا و در هر محیطی لذت ببرند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا