casa akúun؛ ویلا با طعم تند مکزیکی! (+عکس)

casa akúun؛ ویلا با طعم تند مکزیکی! (+عکس)

معماران GCW، این خانه را در قالب یک حجم ساده یک طبقه ای که توسط دو عنصر افقی تعریف می شود، تکمیل کرده اند: کف و سقف.

موبنا؛ مریم عباسی – پروژه casa akúun با طول تقریبا هفتاد متر، یک اقامتگاه خصوصی تک طبقه در یوکاتان مکزیک است. استودیوی محلی Arkham Projects در کنار معماران GCW، این خانه را در قالب یک حجم ساده یک طبقه ای که توسط دو عنصر افقی تعریف می شود، تکمیل کرده اند: کف و سقف.

به گفته تیم هدف از ساخت این اقامتگاه ایجاد هماهنگی و سازگاری میان زندگی در فضای داخلی با مناظر اطراف است. مطابق با این رویکرد، نماها به طور کامل به سمت شمال و جنوب باز می شوند تا نور خورشید و تهویه طبیعی فراوانی را در تمام جهات امکان پذیر سازند. علاوه بر این حریم خصوصی مناسبی به وسیله پوشش گیاهی برای ساکنین ایجاد شده است.

casa akúun؛ ویلا با طعم تند مکزیکی! (+عکس)

نمونه دیگری از هماهنگی مطلوب داخلی و خارجی گونه هایی از درختان بزرگ است که در یک پاسیو نیمه باز قرار دارند و عملا خانه را به دو بخش تقسیم می کنند.

معماران مسیرهای مختلفی را برای اطمینان از دسترسی کامل و راحت به خانه در نظر گرفته اند. برای مثال یکی از این دسترسی ها در انتهای جنوب غربی ساختمان قرار دارد که توسط پوشش گیاهی احاطه و برای استفاده روزمره طراحی شده است. این مسیر در یک گذرگاه سبز که به گاراژ و قسمت های خصوصی خانه منتهی می شود، از صاحبان ملک پذیرایی می کند.

casa akúun؛ ویلا با طعم تند مکزیکی! (+عکس)

نقطه دسترسی دوم مخصوص استفاده عموم است و از سمت شمال شرقی قابل دسترسی خواهد بود. این مسیر با یک درخت بزرگ در حاشیه محوطه مشخص می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام