یو6؛ شاسی بلند جدید و متفاوت چینی از یک برند 5 ساله! (+عکس)

یو6؛ شاسی بلند جدید و متفاوت چینی از یک برند 5 ساله! (+عکس)

یو6 به سبک خودروهای فناورانه روز طراحی شده و در مجموع شاسی بلند چینی کم نقص و زیبایی به نظر می رسد.

موبنا مدتی قبل شاسی بلند یو5 از استارت آپ چینی “اِی آی وِیز”(AIWAYS) که در زمینه تولید وسایل نقلیه الکتریکی فعالیت دارد، را معرفی کردیم. این برند(تاسیس در 2017) یک کراس اوور دیگر را نیز در وب سایت خود قرار داده که با نام Aiways U6 شناسایی می شود.

یو6 به سبک خودروهای فناورانه روز طراحی شده و در مجموع محصول کم نقص و زیبایی به نظر می رسد. دستگیره درب های پاپ آپ، چراغ های اصلی جلو و عقب با الگو و گرافیک داخلی اختصاصی و رینگ های 20 اینچی آلومینیومی موجب می شود تا خودرویی متفاوت با دیگر محصولات چینی پیش روی مخاطب باشد.

خودرو از منظر ابعاد برابر با 4805 میلیمتر در طول، 1880 میلیمتر در عرض و 1641 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز 2800 میلیمتر است.

داخل کابین طراحی متفاوت و جزئیات باکیفیتی را به اشتراک می گذارد. دستگیره درب های بندی متفاوت، سقف تمام شیشه ای، دریچه سیستم تهویه خلاقانه، نمایشگر 7 اینچی اطلاعات کیلومتر، نمایشگر 14.6 اینچی تنظیمات سیستم سرگرمی، صندلی های دارای روکش چرمی با طراحی ارگونومیک، افزونه واقعیت مجازی و … از جمله این موارد هستند.

در بخش پیشرانه از موتور الکتریکی 160 کیلوواتی(214 اسب بخار) در هماهنگی با جعبه دنده تک سرعته استفاده شده است. گشتاور این مجموعه 315 نیوتن متر محاسبه شده است. انرژی مورد نیاز این مجموعه از باتری 63 کیلووات ساعت لیتیم-یون تامین می شود که برد حرکتی 650 کیلومتر را در اختیار کاربر قرار می دهد.

در رابطه با شاخص صفر تا 100 کیلومتر به عدد دقیقی ارائه نشده اما ظاهرا این رکورد زیر 7 ثانیه قابل ثبت است.

 

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام