مهمترین خودروی کمپانی ایتالیایی در 3778 قطعه!

مهمترین خودروی کمپانی ایتالیایی در 3778 قطعه! (+عکس)

مهمترین نکته درباره اس پی3 به طراحی آن مربوط می شود! زیرا این ائروداینامیک ترین خودروی فراری تا به امروز است.

موبنا لگو تکنیک یکی از مطرح ترین برندهای تولیدکننده ماکت نزد مخاطبان دنیای خودرو محسوب می شود. این مجموعه خلاق، مدل هایی از لگو را ارائه می دهند که جزئیات آنها حقیقتا تحسین برانگیز است.

اکنون جدیدترین محصول لگو تکنیک به فراری دیتونا اس پی3 مربوط می شود که در مقیاس 1:8 ارائه شده و شامل 3778 قطعه می شود. ارتفاع این ماکت لگویی 15 سانتیمتر، طول 59 سانتیمتر و عرض آن 25 سانتیمتر است.

جزئیات ارائه شده در این فراری نیز بسیار شگفت انگیز و در نوع خود خاص به نظر می رسد. فراری لگو از جعبه دنده 8 سرعته و پیشرانه 12 سیلندر با پیستون های متحرک استفاده می کند. حتی سیستم تعلیق دوجناقی نیز بسیار به واقعیت نزدیک شده و مجهز به دیسک های ترمز و کمک فنر فعال است.

درب ها بصورت پروانه ای باز می شوند. لوگوی فراری روی فرمان هم دیده می شود.

قیمت مشخص شده برای 399.99 دلار است. البته لگو این بسته جذاب خود را برای افراد بالای 18 سال توصیه می کند که احتمالا به خاطر پیچیدگی های مونتاژ و قطعات بسیار ریز خطرناک برای کم سن و سال ها، است.

لگو تکنیک

اما مختصری درباره دیتونا اس پی3 بگوئیم که این خودرو از سال 2022 روی خط تولید فراری قرار گرفته و تنها محدود به 599 دستگاه خواهد بود. از منظر ابعاد برابر با 4686 میلیمتر در طول، 2050 میلیمتر در عرض و 1142 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز 2651 میلیمتر است.

وزن خالص این هیولای ایتالیایی برابر با 1485 کیلوگرم محاسبه شده است.

در قسمت پیشرانه از تپنده تنفس طبیعی 12 سیلندر 6.5 لیتری با 828 اسب بخار خروجی و گشتاور 697 پوندفوت استفاده شده است.

و اما مهمترین نکته درباره اس پی3 به طراحی آن مربوط می شود! زیرا این ائروداینامیک ترین خودروی فراری تا به امروز است.

نمونه واقعی دیتونا اس پی3

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام