گروه معماری 51-35 ویلای ایرانی را به سه بلوک مجزا تقسیم کرده است

گروه معماری 51-35 و طراحی یک ویلای خاص(+عکس)

گروه معماری قلمروی ویلا را با تقسیم آن به سه منطقه مجزا و در عین حال نسبتا دور از یکدیگر گسترش دادند: مکانی برای آشپزی، مکانی برای خواب و مکانی برای معاشرت اجتماعی.

موبنا – ویلا ونوش که در شمال ایران واقع شده است یک اقامتگاه خصوصی و سه قسمتی است که توسط دفتر معماری 51-35 تکمیل شده است. این پروژه آراسته به ساختار چوبی توری مانند شده و بیانگر سبک زندگی داخلی-خارجی است که به طور همزمان جریان دارند و مفاهیم زندگی مدرن و همچنین سنتی را کنار یکدیگر قرار می دهند.

گروه معماران قلمروی ویلا را با تقسیم آن به سه منطقه مجزا و در عین حال نسبتا دور از یکدیگر گسترش دادند: مکانی برای آشپزی، مکانی برای خواب و مکانی برای معاشرت اجتماعی.

گروه معماری 51-35 ویلای ایرانی را به سه بلوک مجزا تقسیم کرده است

در ادامه معماران یک «اتاق امن» طراحی کردند که مانند یک ویلای کوچک و مستقل ساخته شده و بسیار حساب شده در طرح کلی جای می‌ گیرد. گفتنی است که این سه بلوک مجزا به گونه ای سازماندهی شده اند که فضاهای دنج و صمیمی را ضمن حفظ حریم خصوصی برای لذت بردن ساکنان فراهم کنند.

معماری سنتی ایران به ما آموخته است که چگونه فضاهایی ایجاد کنیم که ایمن، انعطاف پذیر و پاسخگوی نیازهای ساکنین باشند. و معماری مدرن به ما آموخته است که هر گونه ویژگی غیر ضروری را حذف کنیم. ونوش ویلا تلاشی برای تحقق بخشیدن به این درس ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام