ب ام و M4 CSL یک کوپه سبک و بسیار پرقدرت

ب ام و سنگ تمام گذاشت؛ معرفی یک شاهکار برای سالگرد M (+عکس)

ب ام و از یک نسخه ویژه ام4 کامپتیشن رونمایی کرده که تولید آن فقط محدود به 1000 دستگاه خواهد بود و یک برچسب قیمت سنگین را نیز همراه دارد.

موبنا ب ام و این روزها در حال معرفی داغ ترین محصولات خود با مدل 2023 است. ظاهرا کمپانی آلمانی برگ های برنده زیادی دارد که طی ماه های آینده رونمایی از آنها همچنان ادامه خواهد داشت. پس از معرفی یکی از بهترین ویرایش های سری 3 که اخیرا نیز معرفی شد(اینجا)، اکنون یک تریم فوق العاده از ام4 با نام کامل ام4 سی اس ال 2023 رونمایی کرده است.

 

براساس اطلاعات موجود، تولید این خودرو فقط محدود به 1000 دستگاه خواهد بود.

ب ام و M4 CSL یک کوپه سبک و بسیار پرقدرت است که به افتخار 50 سال فعالیت درخشان ب ام و ام معرفی می شود. سی اس ال در واقع نمونه تیونینگ شده ام4 کامپتیشن است که اگر بخواهیم این را ترجمه کنیم باید بگوئیم یک مرحله بالاتر برای ب ام و، زیرا خانواده کامپتیشن داغ ترین محصولات ب ام و را میزبانی می کنند که حالا ام4 یک بار دیگر هم بروزرسانی شده است.

در بخش پیشرانه این هیولای آلمانی از نمونه 3 لیتری 6 سیلندر توربودوقلو با 543 اسب بخار خروجی استفاده شه که در مقایسه با ام4 کامپتیشن 40 اسب بخار بهبود را نشان می دهد. شاخص گشتاور نیز عدد 649 نیوتن متر را ثبت کرده است. ب ام و همچنین فشار هوا را از 24.7 پی اس آی در کامپتیشن به 30.5 پی اس آی در CSL بهبود داده که نشانه ورود بیشتر هوا به توربوها و افزایش بازدهی واقعی پیشرانه است.

در بخش جعبه دنده نیز از نمونه 8 سرعته ام استپترونیک استفاده شده است. جزئیات اسپرت نیز در سراسر بدنه و همچنین جزئیات داخل کابین بهه چشم می خورند که ویژه این تریم هستند. یکی از جذاب ترین موارد به پدال های فیبرکربنی تعویض دنده پشت فرمان مربوط می شوند.

ب ام و اشاره می کند که M4 CSL طی 3.6 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد و تنها به 10.5 ثانیه زمان نیاز دارد تا رکورد سرعت 193 کیلومتر برساعت را ثبت و تکرار کند. بیشینه سرعت نیز بطور الکترونیکی روی 307 کیلومتر برساعت محدود شده است.

ب ام و سنگ تمام گذاشت؛ معرفی یک شاهکار برای سالگرد M (+عکس)

یکی از جذاب ترین فعالیت های که باواریایی ها در رابطه با CSL انجام داده اند به مهندسی وزن مربوط می شود. اینجا هم در مقایسه با کامپتیشن ام4 شاهد مدیریت 108.8 کیلوگرمی وزن خالص هستیم تا این تریم فقط 1605 کیلوگرم سنگینی داشته باشد.

به دلیل استفاده از سیستم تعلیق اختصاصی و جدید، اینجا کیفیت رانندگی در مقایسه با ام4 کامپتیشن به میزان چشمگیری بهبود یافته و فاصله خودرو از سطح زمین نیز 0.3 اینچ کمتر شده است.

سیستم ترمز در چرخ های جلو از دیسک 15.7 اینچی و کالیپر 6 پیستونه ثابت و در محور عقب از نمونه 15 اینچی تک پیستونه شناور استفاده می کند. این سیستم ترمز از میان رینگ های 21 و 22 اینچی آلومینیومی مشکی مات خودنمایی می کند.

قیمت پایه برای تریم CSL برابر با 140895 دلار است و فروش آن از ژوئیه آغاز می شود.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام