متفاوت ترین پل عابر پیاده جهان

افتتاح متفاوت ترین پل عابر پیاده جهان در جمهوری چک(+فیلم)

پل عابر پیاده اسکای بریج بر فراز دره ای معلق است که دو قله کوه را در شمال شرقی جمهوری چک، در نزدیکی مرز با لهستان به هم متصل می کند.

موبنا – طولانی‌ترین اسکای‌واک (مسیر پیاده‌روی در ارتفاع بالا) معلق جهان به نام “اسکای بریج 721” پس از دو سال ساخت و ساز در کشور جمهوری چک افتتاح شده است. این پل معلق رکوردشکن بین قله های کوه کرالیسکی اسنزنیک (Kralicky Snezník) قرار دارد و مناظر خیره کننده ای را پیش روی چشم بازدیدکنندگان قرار می دهد.

 

 

ویژگی های پل اسکای بریج 721

طول و عرض پل اسکای بریج 721 به ترتیب برابر با 721 متر و 1.2 متر است و ارتفاع آن از سطح زمین در بیشترین نقطه برابر با 95 متر است. این پل در 13 ماه مه 2022 افتتاح شده است. با این ابعاد، اسکای بریج 721 موفق شده است تا رکورد پیشین طولانی‌ترین اسکای‌واک معلق جهان که با 516 متر در اختیار پل آروکا در پرتغال بود را بشکند. این پل در بهار سال 2021 افتتاح شده بود.

اسکای بریج 721 بر فراز دره ای معلق است که دو قله کوه را در شمال شرقی جمهوری چک، در نزدیکی مرز این کشور با لهستان به هم متصل می کند. بازدیدکنندگان در ارتفاع 1125 متری وارد این پل شده و در ارتفاعی 10 متر بالاتر از آن خارج می شوند.

مسیر این پل به دلیل پهنای کم آن یک طرفه است. در صورت وزش باد با سرعت 135 کیلومتر بر ساعت نیز برای حفظ ایمنی هیچ ترددی روی پل صورت نمی گیرد.

در شرایطی که اجازه حضور 500 نفر به طور همزمان روی پل داده خواهد شد، اما در دو هفته نخست فعالیت پل این تعداد به 250 نفر محدود شده است. مقام های رسمی جمهوری چک امیدوارند که این پل رکوردشکن به جذب گردشگران کمک کند زیرا طی بیشتر دوران همه‌گیری بیماری کرونا، این کشور مرزهای خود را به روی گردشگران بسته بود، اما به تازگی محدودیت های سفر برداشته شده اند.

هزینه ساخت این پل 200 میلیون کرونای چک (حدود 8.4 میلیون دلار) اعلام شده است. هر بازدیدکننده برای عبور از پل اسکای بریج 721 باید بلیتی به قیمت 14.70 دلار خریداری کند.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام