شاسی بلند مزدا

کیفیت در کارخانه مهم ترین شاسی بلند مزدا (+فیلم و عکس)

استان یاماگوچی ژاپن میزبان سی اکس-60 ایی اسکای اکتیو نخستین خودرو پلاگین هیبرید شاسی بلند مزدا است و دامنه حرکت این شاسی بلند در حالت تمام الکتریکی 63 کیلومتر عنوان شده است.

موبنا مزدا CX-60 e-Skyactive PHEV یکی از جدیدترین و البته از مهم‌ترین محصولات این خودروساز ژاپنی است. این مدل جدید نه تنها نخستین خودرو پلاگین هیبرید مزدا محسوب می شود، بلکه پلتفرمی جدید در آن بکار گرفته شده که این شرکت قصد دارد در مدل های آینده خود استفاده کند.

 

 

مزدا CX-60 e-Skyactive PHEV در کارخانه هوفو واقع در استان یاماگوچی، ژاپن تولید می شود. این مجموعه تولیدی از دو بخش اصلی تشکیل شده که یک مجموعه مونتاژ خودرو در منطقه نیشینورا و یک کارخانه تولید جعبه دنده در نزدیکی منطقه ناکانوسکی را شامل می شود. واحد نیشینورا دارای دو کارخانه اصلی است که به نام های “اچ1” و “اچ2” شناخته می شوند و مدل جدید CX-60 در کارخانه شماره 2 هوفو از خط تولید خارج می شود.

مشخصات شاسی بلند مزدا

مزدا CX-60 e-Skyactive PHEV به یک پیشرانه چهار سیلندر تنفس طبیعی 2.5 لیتری اسکای‌اکتیو جی که توانایی تولید 189 اسب بخار نیرو را دارد مجهز شده است که با یک موتور الکتریکی 129 کیلوواتی و یک باتری 355 ولتی یون لیتیوم با ظرفیت ذخیره سازی 17.8 کیلووات ساعتی همراهی می شود. در مجموع، قدرت خروجی این خودرو 323 اسب بخار و گشتاور آن برابر با 500 نیوتن متر است.

پیشرانه هیبریدی مزدا CX-60 e-Skyactive PHEV به یک جعبه دنده هشت سرعته اتوماتیک متصل شده است. شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت این مدل برابر با 5.8 ثانیه عنوان شده و بیشینه سرعت خودرو نیز در حالت هیبرید به صورت الکترونیکی به 200 کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

در حالت تمام الکتریکی، برد حرکتی مزدا CX-60 e-Skyactive PHEV برابر با 63 کیلومتر عنوان شده و بیشینه سرعت خودرو نیز به 140 کیلومتر بر ساعت محدود می شود. در صورتی که قصد داشته باشید از این محدوده سرعت فراتر بروید، پیشرانه بنزینی به صورت اتوماتیک فعال می شود.

ابعاد 

از نظر اندازه، CX-60 جدید کمی بزرگتر از مدل CX-5 است و درازا و پهنای آن به ترتیب برابر با 4745 میلی‌متر و 1890 میلی‌متر و فاصله بین دو محور خودرو برابر با 2870 میلی‌متر است. وزن این خودرو حدود 4500 پوند (2041 کیلوگرم) عنوان شده است.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام