شاین؛ نیروگاه بادی قابل حمل در کوله پشتی! (+فیلم و عکس)

توربین بادی شاین شاید اندازه کوچکی داشته باشد، اما توانایی تامین نیروی مورد نیاز دستگاه های قابل حمل را دارد.

موبنا توربین های بادی کم کم در حال تبدیل شدن به بخش مهمی از صنعت انرژی هستند. کشورهای بیشتری به روش های مختلف طراحی و بکارگیری توربین های بادی را دنبال می کنند. برخی می گویند هرچه اندازه توربین های بادی بزرگتر باشد، بهتر است، اما همواره این گونه نیست.

 

 

توربین بادی “شاین” شاید اندازه کوچکی داشته باشد، اما توانایی تامین نیروی مورد نیاز دستگاه های قابل حمل را دارد. این یکی از بهترین روش ها برای شارژ باتری ابزارک های کوچک مانند تلفن های همراه، تبلت ها، دوربین ها یا چراغ ها است. شما می توانید این توربین بادی را هر جایی به همراه خود داشته باشید، به ویژه زمانی که قصد ماجراجویی در فضای باز را دارید.

توربین بادی شاین توسط یک شرکت کانادایی به نام اورئا (Aurea) معرفی شده است. کت آدالی(مهندس مکانیک) و ریچل کار( طراح)، هدایت این شرکت را برعهده دارند. آنها این توربین بادی قابل حمل را طراحی کرده که می تواند باتری داخلی خود را شارژ کند و برای تامین نیروی ابزارک های کوچک از آن استفاده کرد. توربین بادی شاین می تواند در ذخیره و تولید برق سریع عمل کند. حتی در شرایط آب و هوایی نامناسب، این توربین بادی می تواند انرژی تولید کند.

به گفته آدالی، شاین یک توربین بادی است که در کوله پشتی جا می شود. باد دومین تولیدکننده بزرگ انرژی پاک است، اما آنقدرها هم قابل دسترس نیست. توربین شاین برای رفع مشکلات متعددی که به ویژه دوستداران فعالیت در فضای باز با آنها مواجه هستند، طراحی شده است. این توربین بادی امکان تولید انرژی پاک برای استفاده شخصی توسط هر فردی را فراهم می کند.

در حالت ایده‌آل می توان در روزهای بادی و در هر ساعت از شبانه روز یا حتی هنگام بارندگی از توربین شاین استفاده کرد. شاین با وزش باد با سرعتی بین ۸ تا ۲۸ مایل بر ساعت (۱۳ تا ۴۵ کیلومتر بر ساعت) و در دمای بین ۳۲ تا ۱۰۴ درجه فارنهایت (۰ تا ۴۰ درجه سلسیوس) نیرو تولید کند.

این توربین بادی روی یک سه پایه قرار می گیرد و به یک باتری یون لیتیوم ۵ ولتی ۱۲۰۰۰ میلی آمپر ساعت مجهز است. خود دستگاه توربینی ۴۰ واتی است و فقط سه پوند (۱.۴ کیلوگرم) وزن دارد. امکان شارژ باتری آن از طریق اتصال به پریز برق در خانه نیز فراهم است.

توربین بادی شاین می تواند بیشتر دستگاه های قابل حمل را از طریق درگاه یواس‌بی شارژ کند.

شرکت اورئا کمپینی را برای تامین مالی پروژه خود و تولید توربین بادی شاین راه اندازی کرده است که با جمع آوری بیش از ۴۰۰ هزار دلار در این زمینه موفق بوده است.

 منبع: عصرایران

دکمه بازگشت به بالا