با سه قابلیت کلیدی تلویزیون‌های جدید Neo QLED 8K سامسونگ آشنا شوید

موبنا – سامسونگ در سری جدید تلویزیون‌های خود قابلیت‌هایی را طراحی کرده تا تصاویر پخش شده، بیش از هر زمان دیگری به  «زندگی واقعی» نزدیک شود. بهبود پردازنده Neural Quantum 8K، توسعه هوش مصنوعی ارتقا کیفیت تصویر (AI upscaling)، برنامه کالیبراسیون هوشمند به همراه قابلیت‌هایی همچون گزینه‌های متنوع‌تر ابعاد تلویزیون، لوازم جانبی شخصی‌سازی شده و به‌روز شدن رابط کاربری از تلویزیون‌های ۲۰۲۲ سامسونگ محصولی ساخته که کاربرانش می‌توانند به راحتی آن را با تجربیات منحصربه‌فرد خود مدیریت کنند.

از میان قابلیت‌های متعدد تلویزیون‌های Neo QLED 8K سامسونگ سه قابلیت کلیدی و موثر در کیفیت تصویر را کرده‌ایم.

نورپردازی ۱۴ بیتی

سری ۲۰۲۲ تلویزیون‌های Neo QLED 8K سامسونگ نسبت به نسل قبلی خود با ارتقا محسوس در نورپردازی پنل و میزان روشنایی و کنتراست تصاویر طراحی شده‌اند. پردازنده Neural Quantum 8K این تلویزیون‌ها از فناوری جدیدی برای کنترل نور پس زمینه Quantum Mini LED بهره می‌برد که میزان روشنایی را از ۱۲ بیت به ۱۴ بیت می‌رساند. این قابلیت کمک کرده تا روشنایی تلویزیون تا سطح ۱۶۳۸۴ افزایش یابد که چهار برابر نسل قبلی (۴۰۹۶) است. نتیجه این ارتقا و فناوری جدید، افزایش فوق‌العاده کیفیت تصویر و کنتراست و نمایش جزئیات باور نکردنی تصاویر و فیلم‌هاست که تا پیش از این قابل مشاهده نبود. برای درک بهتر میزان ارتقا و کیفیت تصاویر کافیست تا محتواهای پخش شده در تلویزیون Neo QLED 8K را با نسل قبلی خود مقایسه کرد. به کمک فناوری جدید این سری از تلویزیون‌های سامسونگ تجربه‌ای دقیق‌تر و فراگیرتر به کاربر منتقل خواهد شد.

نورپردازی ۱۴ بیتی این امکان را فراهم کرده تا بینندگان تلویزیون در حین تماشای فیلم‌ها و سریال‌ها حتی ریزترین جزئیات روی سطوح آب یا بافت سنگ‌ ریزه‌های موجود در فیلم را ببینند.

افزایش عمق واقعی تصاویر

زمانی که چشم ما بر روی جسم یا شیء خاصی فوکوس می‌کند و توجه ما به سمت سوژه مورد نظر معطوف می‌شود، عملکرد چشم به‌ شکلی است که در عین حفظ پس زمینه و مشاهده آن، همزمان روشنی و وضوح سوژه مورد نظر بیشتر و بیشتر می‌شود.

مدل‌های ۲۰۲۲ تلویزیون‌های Neo QLED 8K سامسونگ به کمک پردازنده Neural Quantum 8K خود قابلیت جدیدی به نام افزایش عمق واقعی یا Real Depth Enhancer را معرفی کرده که عملکردی مشابه چشم‌های ما در زمان نگاه کردن به یک جسم را ارائه می‌دهد.

قابلیت Real Depth Enhancer یک الگوریتم کیفیت تصویر با هوش چندگانه است که در چند مرحله کنتراست تصویر را افزایش می‌دهد و با تجزیه و تحلیل سوژه‌ها عمق بیشتری به تصویر می‌بخشد تا تصاویر به شکل طبیعی و واقعی مشاهده شود. در این فناوری چشم بیننده به سمتی هدایت می‌شود تا تمرکز عمده بر روی سوژه اصلی تصویر قرار بگیرد و با ایجاد عمق بیشتر، سوژه از پس‌زمینه خود متمایز شود.

کالیبراسیون هوشمند

تلویزیون‌های جدید Neo QLED 8K سامسونگ علاوه بر افزایش کیفیت و عمق تصاویر، امکان کنترل و شخصی‌سازی بیشتر را برای بینندگان خود فراهم کرده‌اند.

یکی از این امکانات جدید، کالیبراسیون هوشمند است که تمامی کاربران از طریق منوی تلویزیون یا اپلیکیشن Smart Calibration گوشی هوشمند خود می‌توانند آن را به راحتی انجام دهند و تصاویر تلویزیون خود را کالیبره و بهینه کنند.

حالت اولیه این قابلیت دارای یک راهکار سریع و آسان است که صفحه نمایش را در ۳۰ ثانیه کالیبره می‌کند. در حالت حرفه‌ای، تلویزیون در عرض ۵ تا ۸ دقیقه کالیبره می‌شود تا تصاویر به چشم‌نواز‌ترین کیفیت ممکن دربیاید. در هر دو حالت کل فرآیند بهینه‌سازی تصاویر در یک مرحله و به شکل ساده و راحتی انجام می‌شود.

استفاده از حالت حرفه‌ای کالیبراسیون هوشمند تغییرات مشهودی را در صفحه نمایش اعمال می‌کند و این قابلیت را در اختیار بینندگان Neo QLED 8K می‌گذارد تا از سخت‌افزار پیشرفته و عملکرد چشم‌نواز ارتقا تصویر هوش مصنوعی (AI upscaling) آن بهره‌مند شوند.

مجموعه این قابلیت‌ها باعث شده تا تلویزیون‌های جدید Neo QLED 8K سامسونگ، رویای «نمایشگرها در همه‌جا و برای همه» را به واقعیت نزدیک کنند. رویایی که با تماشای تصویری شبیه به زندگی واقعی، صدای فراگیر و تجربیات شخصی‌سازی شده در تلویزیون‌های سری ۲۰۲۲  سامسونگ در دسترس قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا