طرح بیوفیلیک میلاد اشتیاقی در دل جنگل‌های بارانی برزیل (+عکس)

این خانه کوچک که در بالای دامنه تپه‌ ای زیبا در جنگل‌ های بارانی سرسبز برزیل قرار دارد، روی مجموعه‌ ای از پایه‌ها قرار گرفته و چندان با پی ریزی به محیط زیست آسیب و تغییر وارد نکرده است.

موبنا؛ علی مهدوی میلاد اشتیاقی معمار ایرانی از کابین چوبی مدرن خود که از طراحی بیوفیلیک (مفاهیمی که در صنعت ساخت و ساز به منظور افزایش پیوند ساکنین با طبیعت به صورت مستقیم و غیر مستقیم از آنها استفاده می شود) در داخل و خارج بهره می برد، رونمایی کرده است.

این خانه کوچک که در بالای دامنه تپه‌ ای زیبا در جنگل‌ های بارانی سرسبز برزیل قرار دارد، روی مجموعه‌ ای از پایه‌ها قرار گرفته است.

این خانه از دو حجم شیب دار تشکیل شده است که یک قاب مثلثی را ارائه می دهند. طراحی مذکور سبب شده تا پیچ و تابی متفاوت به کابین معمولی A شکل داده شود.

یکی از ماژول ها اتاق خواب را در خود جای می دهد و دیگری قسمت های مشترک مانند آشپزخانه و اتاق نشیمن را پذیرا می شود. اشتیاقی به منظور دست نخورده نگه داشتن محیط اطراف، با ساخت یک سازه مرتفع خانه را از زمین جدا کرده است. بنابراین زمین و گونه های زنده منطقه آسیبی نخواهند دید و در زیر و اطراف کابین به زندگی خود ادامه می دهند.

از آنجایی که مالکین به باغبانی علاقه مند هستند، معمار پروژه تصمیم گرفت تا فضای داخلی را با گیاهان طبیعی تزئین و یک باغ کوچک ایجاد کند. این درحالی است که یک باغ بزرگتر نیز در زیر اتاق خواب اصلی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام