دایسون و ترکیبی عجیب از ماسک پیشرفته با موزیک! (+عکس)

این محصول به صورت مجموعه‌ ای از هدفون‌ های روی گوش با ابزاری شبیه ماسک طراحی شده است که از روی دهان کاربر عبور کرده و از یک گوش به گوش دیگر متصل می‌ شود.

موبنا؛ محمدمهدوی – شرکت فناوری بریتانیایی دایسون که عمدتا به واسطه تولید انواع جاروبرقی و فن شناخته می شود، اولین محصول پوشیدنی خود را روانه بازار کرد: هدفون حذف کننده نویز آینده‌ نگر با افزودنی عجیب و غریب تصفیه‌ کننده هوای داخلی. درست مانند آن که مستقیما از یک فیلم علمی تخیلی آمده باشد، این محصول به صورت مجموعه‌ ای از هدفون‌ های روی گوش با ابزاری شبیه ماسک طراحی شده است که از روی دهان کاربر عبور کرده و از یک گوش به گوش دیگر متصل می‌ شود.

هدفون جدید این شرکت Dyson Zone نام دارد و از چندین قطعه جداشدنی تشکیل شده است. این هدفون در واقع نسخه مینیاتوری دستگاه‌ های تصفیه‌ کننده هوای دایسون است که برای کاربردهای خانگی ساخته شده‌ اند.

هدف از اختراع این محصول را مقابله با مسائل آلودگی هوا و همچنین آلودگی صوتی ناخواسته توضیح می دهد که می تواند زندگی در مناطق شهری را تبدیل به تجربه ای راحت تر کند.

هدفون- ماسک Dyson Zone هوا را از طریق ایرکاپ‌ های خود دریافت و آن را با استفاده از یک تصفیه‌ کننده دو مرحله‌ ای فیلتر می‌ کند. این سيستم تصفیه‌ کننده حاوی صفحات الکترواستاتیکی است که ذرات هوا را جذب می‌ کنند و همزمان دریچه‌ی فیلترها را کوچک و سبک نگه می‌ دارند.

هرچند عملکرد ماسک در ظاهر مشابه ماسک های معمولی است، اما قسمت گیره مانند آن هیچ تماسی با صورت ندارد. شرکت سازنده طراحی Zone را از سال 2016 آغاز کرده است و هم اکنون با شیوع بیماری کرونا می‌توان از آن به‌ عنوان یک ماسک FFP2 استفاده کرد. گفته می شود که پیش از ساخت محصول نهایی، 500 نمونه اولیه طراحی و تست شده اند.

مجموعه هدفون- ماسک دایسون می‌ تواند میزان هوای ورودی را تنظیم و همینطور ورود باد به داخل دهان و بینی را مسدود کند. علاوه بر این هدفون Zone از قابلیت حذف نویز بهره می‌ برد و مجهز به آهنرباهای نئودیمیم است.

با تنها یکبار شارژ این هدفون می‌ توان تا 40 ساعت موزیک (بدون استفاده از قابلیت تصفیه‌ کنندگی) گوش کرد. اما اگر بخواهیم از قابلیت تصفیه‌ کنندگی آن هم استفاده کنیم، حداکثر تا 4.5 ساعت امکان گوش دادن به موزیک را خواهیم داشت.

همچنین امکان برداشت قسمت گیره یا visor نیز وجود دارد تا بتوان مثل یک هدفون معمولی از Zone استفاده کرد. این محصول در تابستان 2022 آماده فروش می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام