سمساری چیست و درآمد شغل سمساری چقدر است؟

در سال ها قبل به مغازه ها و حجره هایی که خرید و فروش انواع لوازم دست دوم را انجام می دادند، سمساری می گفتند. سمساری به انواع مختلف و اشکال متنوع از زمان گذشته و قدیم تا به حال وجود داشته است. از معروف ترین نوع فعالیت سمساری که در عصر امروزی بیش تر شاهد آن هستیم، می توانیم به سمساری اینترنتی اشاره داشت.

 اغلب خرید از سمساری ها می تواند برای هر شخصی مقرون به صرفه باشد. زیرا که علاوه بر پرداخت هزینه کم تر برای استفاده از کالا، می تواند مقداری پول را پس انداز کند و یا با همان مقدار پول چندین کالا را به صورت دست دوم خریداری کنید. در ادامه این مقاله از سمساری سمسارچی در الهیه همراه ما باشید.

درآمد شغل سمساری چقدر است؟

به مجموع پولی که به واسطه یک کسب‌و‌کار بدست می آید درآمد گفته می شود . فرمول چرتکه ، درآمد این شغل رو از ۲ وجه بررسی می کند.

درآمد مستقیم امانت فروشی

شیوه درآمدزایی این شغل بر پایه فروش کالا می باشد و درامد مستقیم آن همان درآمدی است که بر اساس فعالیت اصلی این شغل بدست می آید ضریب ۷ از ۱۰ را به خودش اختصاص میدهد که این میزان درآمد این کسب‌و‌کار را جزو مشاغل درآمد بالا قرار می دهد.

درآمد غیر مستقیم

درآمد برخی از کسب و کار ها مثل امانت فروشی نه تنها از طریق فعالیت اصلی خود یعنی خرید و فروش لوازم کارکرده بدست می آید بلکه از طریق فعالیت های جانبی مثل اجاره قسمتی از کسب و کار، تبلیغات ، نوسانات قیمتی و غیره حاصل می شود.

سود شغل سمساری چقدر است؟

سود هر کسب‌و‌کار مساوی با درآمد منهای هزینه است .فرمول چرتکه ، سود شغل امانت فروشی رو از ۳ وجه بررسی می کند.

سود کالا یا خدمات

سود فروش کالا ها در این شغل نزدیک به ۳۵ درصد است که این درصد رو از نظر سود کالایی در رده زیاد سودآوری در میان کسب و کار ها قرار می دهد.

سود کسب و کار

سود شغل سمساری نزدیک به ۳۰ درصد است که با توجه به پایین بودن نسبت به سود کالا یا خدمات نشان دهنده هزینه عملیاتی بالا است.

سود نسبت به دارایی

سود سرمایه گذاری هر کسب و کاری مثل امانت فروشی باید با توجه به یک الگو سنجیده شود تا مشخص شود این شغل سودآور است یا نه؟

ما مبنای این الگو را میزان سود بانکی در نظر میگیریم که در حال حاضر ۱۸% است یعنی هر صد میلیون هجده میلیون سالانه و یک میلیون پانصد ماهانه

میزان سود سرمایه گذاری  در شغل امانت فروشی در حالت استاندارد فعالیتی ( یعنی درست کار کنی)  : ۳۰% هست که این یعنی شغل سمساری سودآور است و در رده مشاغل با سودآوری بالا قرار میگیرد.

روش خرید و فروش کالا در سمساری

زمانی که کالای قدیمی برای فروش دارید و سریعا نیاز به پول نقد دارید ، می توانید با ما در هر نقطه از تهرانبا ما تماس بگیرید.

بعد از تماس شما کارشناسان ما به محل شما آمده و کالاهای دست دوم شما را به بالاترین خریداری می کنند

و سپس بسته بندی می کنند و به مجل سمساری حمل می کنند ، شما با تماس با ما می توانید لذت فروش لوازم دست دوم خود را حس کنید.

موارد اصلی رعایت شده در خرید و فروش کالا در سمساری تهران

برای خرید و فروش در سمساری در تهران دانستن نکات زیر شما را برای فروش موفقیت‌آمیز است که این نکات عبارتند از :

۱ ) تحقیقات خود را ا نجام دهید ،

 ۲ ) انتظار داشته باشید که باید ۲۵ تا ۵۰ درصد از قیمت خرده‌ فروشی را کاهش دهید ، برای دادن قیمت خود آماده باشید ،

 ۴ ) پس از فروش دیگر به کالا فکر نکنید و … ،

سمساری در تهران

قبل از هر چیز در مورد پیشینه، سابقه و شروع به کار این فروشگاه و صاحبان آن اطلاعاتی را با هم مرور می کنیم. صاحب فروشگاه سمساری سمسارچی در حال حاضر آقای مجید جعفری هستند. به نقل از آقای جعفری شغل سمسارچی، شغلی است که از پدر برای ایشان باقی مانده است.

پدر آقای جعفری شغل سمسارچی را از سال 1342 با کار کردن در مغازه یکی از آشنایان در تهران آغاز کردند و بعد از گذشت 5 سال توانستند مغازه ای را برای شروع شغل سمساری در تهران و ضایعاتی در خیابان تهران نو خریداری کنند. این نقطه شروع افتتاح فروشگاه سمسارچی بود که بعد از گذشت این سال ها هنوز هم نام و آوازه خود را در میان مشتریان به قوت قبل حفظ کرده است.

آقای جعفری از همان کودکی در کنار درس برخی از ایام هفته را در کنار پدر به شغل سمساری مشغول شد. با گذشت زمان کم کم علاقه زیادی در ایشان نسبت به این شغل ایجاد شد که حاصل مراوده با انسان های مختلفی بود که برای خرید و فروش اجناس و لوازم خودشان به مغازه پدر می آمدند. از طرفی وجود اجناس قدیمی و آنتیک مغازه پدر که بسیار هم کمیاب بود، باعث جذابیت بیش تر این شغل برای آقای جعفری در همان ایام کودکی شد.

علاقه ای که نسبت به شغل سمساری در آقای جعفری در دوران کودکی ایجاد شده بود، با گذشت زمان نه تنها کمرنگ نشد بلکه این علاقه تا حدی بود که ایشان بعد از اتمام تحصیل و سربازی، تصمیم گرفتند این شغل را به عنوان یک حرفه تمام وقت ادامه دهند.

در ابتدای راه آقای جعفری جوان با پس انداز خود و کمک مالی پدر، موفق به خرید یک مغازه همراه با مجوز اتحادیه صنف سمساری و امانت فروشی شدند. آقای جعفری به دلیل علاقه وافری که به شغل سمساری داشتند در همان ابتدا تصمیم گرفتند برای معرفی و تبلیغ حرفه خود به دیگران از روش های تبلیغاتی رایج در آن زمان استفاده کنند.

در اوایل کار آگهی خرید لوازم منزل برای فروشگاه سمسارچی در روزنامه کیهان منتشر شد که با استقبال زیادی از سمت همشهریان تهرانی مواجه شد. در ادامه راه و با افتتاح دفتر روزنامه همشهری در تهران باز هم آگهی های جدیدی در این روزنامه منتشر شد که مشتری های جدید و بیش تری را برای فروشگاه سمسارچی به ارمغان آورد.

مشتری های جدید و بیش تر باعث دلگرمی و ایجاد انگیزه بیش تر در آقای جعفری شد، بسیاری از مشتری های آقای جعفری بعد از گذشت سال ها هنوز هم برای خرید یا فروش لوازم خود به ایشان مراجعه می کنند و این یعنی ایشان در سال های زیادی که در این حرفه فعالیت داشته است، توانسته اعتماد مردم را جلب کند و با تعیین قیمت های مناسب برای خرید و فروش وسایل آنها، جواب اعتماد چند ساله آنها را به بهترین وجه بدهد.

شما مشتریان گرامی می توانید جهت فروش کالاها و لوازم خانگی خود در تهران با بهترین قمیت با سمساری در تهران ( سمسارچی ) در تماس باشید.

سمساری در تهرانپارس

سمسارچی، ( سمساری فرش در تهرانپارس ) خریدار لوازم خانگی دست دوم با بهترین قیمت در شهر بزرگ تهران و تهرانپارس

شماره تماس و مشاوره با سمساری تهرانپارس: 09122725127

اغلب مردم دست کم یک مرتبه به سمساری زفته اند. وقتی که نیاز است کالایی با قیمت مناسب خریداری کنند و یا زمانی که نیاز باشد وسایل منزل و اداره را تعویض کنند اولین محلی که به ذهنشان می رسد سمساری است. با توجه به کم بودن وقت و ترافیک در سطح شهر تهران پیدا کردن سمسار گاهی اوقات کاری دشوار و زمان بر خواهد بود اما نیازی نیست نگران ان موضوع باشید کافی است با سمسارچی ( سمساری در تهرانپارس ) تماس بگیرید تا در کوتاهترین زمان ممکن در هر جای تهران که هستید به محل مورد نظر شما بیایم و کالای شما را با قیمت مناسب خریداری کنیم .

 

سمساری در تهرانپارس – 09122725127

سمسارچی https://semsarchi.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام