نیوترون؛ شاسی بلند جدید و متفاوت چینی (+عکس)

اطلاعات پیشرانه نامشخص اما به بیشینه سرعت ۱۸۰ کیلومتر برساعت و همچنین شاخص ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر برابر با ۵.۹ ثانیه اشاره شده است.

موبنا نیوترون ان ویی نام یک کراس اوور میان سایز الکتریکی است که توسط کمپانی چینی نیوترون معرفی شده است. این خودرو اولین محصول نیوترون محسوب می شود که اولین بار در میانه دسامبر ۲۰۲۱ رونمایی شد و نسخه تولید انبوه آن نیز از سپتامبر ۲۰۲۲ در کارخانه برند مذکور واقع در گوانگژو روی خط تولید می رود.

کارخانه نیوترون در زمینی به مساحت ۷۷۰ هزار مترمربع راه اندازی شده و ظرفیت تولید سالانه ۱۸۰ هزار دستگاه خودرو را دارد.

اطلاعات در مورد ان ویی هنوز بطور کامل ارائه نشده اما در رابطه با ابعاد بدنه می توان به جزئیات زیر اشاره کرد:

خودرو برابر با ۴۹۱۵ میلیمتر در طول، ۱۹۶۲ میلیمتر در عرض و ۱۷۴۵ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با ۲۹۱۰ میلیمتر است.

اطلاعات پیشرانه نامشخص اما به بیشینه سرعت ۱۸۰ کیلومتر برساعت و همچنین شاخص ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر برابر با ۵.۹ ثانیه اشاره شده است.

سامانه تمام چرخ محرک نیز در وضعیت فعال قرار خواهد داشت که این به مفهوم استفاده از دو موتور الکتریکی با جانمایی یک موتور مرتبط با هر محور خواهد بوود.

فضای داخل کابین با پیروی از اصول طراحی مینیمال شکل گرفته است. یک نمایشگر بزرگ ۱۵.۶ اینچی در مرکز کنسول اصلی جلو ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی حضور دارد. نمایشگر اطلاعات کیلومتر نیز تمام دیجیتال است.

یکی دیگر از جذابیت های کابین استفاده از سانروف پانورامیک ۱.۷ متری مورد اشاره قرار گرفته است.

استفاده از نمایشگر برای نمایش دما در دریچه های سیستم تهویه و همچنین شارژر ۱۵ واتی بی سیم از دیگر فناورانه های کابین محسوب می شوند.

قیمت هنوز مشخص نیست اما پیش بینی ها به ۴۵ هزار دلار و بیشتر از آن اشاره دارند.

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا