با فیس بیت، ماسک خود را هوشمند کنید! (+فیلم و عکس)

این سیستم از سنسوری سبک وزن با اندازه کوچک ساخته شده است...

موبنا؛ محمدمهدوی – مهندسان دانشگاه نورث وسترن از فیس بیت رونمایی کرده اند. این محصول در واقع یک پلت فرم حسگر هوشمند جدید است که به منظور هوشمند سازی ماسک های صورت مورد استفاده قرار می گیرد.

این سیستم از سنسوری سبک وزن با اندازه کوچک ساخته شده است که از یک آهنربای جمع و جور برای اتصال به انواع ماسک های صورت از جمله N95، پارچه ای یا جراحی بهره می برد.

 

 

حین پوشیدن آن، فیس بیت می تواند سلامت کاربر را کنترل و ضربان قلب را از طریق صورت دریافت کند. برای اینکه ماسک خود را تبدیل به ابزاری هوشمند کنید، به سادگی سنسور را همراه با آهنربا روی آن بسته و ماسک را روی صورتتان قرار می دهید. این حسگر داده‌ های بی‌ سیم را به اپلیکیشن مخصوص روی گوشی هوشمند منتقل می‌ کند که به نوبه خود می‌ تواند به کاربران در صورت بروز هرگونه مشکلی هشدار دهد. این دستگاه که توسط یک باتری کوچک تغذیه می شود، توانایی برداشت انرژی از منابع مختلف از جمله تنفس کاربر را در اختیار خواهد داشت.

مسئول توسعه محصول از نورث وسترن توضیح می دهد: «ما قصد داشتیم یک ماسک صورت هوشمند برای متخصصان مراقبت‌ های بهداشتی طراحی کنیم که نیازی به شارژ شدن دائم خصوصا در وسط شیفت کاری نداشته باشد». از این رو انرژی باتری را با برداشت انرژی از منابع مختلف افزایش دادیم، به این معنی که می‌توانید ماسک را برای یک یا دو هفته بدون نیاز به شارژ یا تعویض باتری استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام