مجموعه ای کامل و فوق العاده با قیمت رقابتی؛

یکی از بهترین خودروهای اسپرت 2022 از باواریا (+عکس)

این قیمت پایه را باید عددی کاملا رقابتی دانست زیرا در کلاس خود خریداران مجموعه ای از بهترین امکانات روز را تحویل می گیرند: موتور اسپرت قدرتمند، طراحی زیبا، کیفیت ب ام و، ایمنی آلمانی، فناورانه های روز و ...

موبنا ام240آی یکی از جذاب ترین خودروهای ب ام و با مدل 2022 است که در مقایسه با دیگر اعضا خانواده، عضویی کوچک و جمع و جور محسوب می شود.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید، الگو و گرافیک داخلی جدید چراغ های اصلی جلو در اوج هماهنگی با طراحی سپر و جزئیات آن قرار دارد. رینگ های آلومینیومی 19 اینچی نیز جذابیت های نمای جانبی را بهبود داده است. در قسمت عقب خودرو چراغ های اصلی مانند آنچه که در دماغه دیدیم، تجربه موفقی برای ب ام و محسوب می شوند. یک دیفیوزر ساده با دو خروجی اگزوز نیز در پایین ترین قسمت سپر قرار گرفته تا بر ویژگی های اسپرت نیز تاکید شود. البته این دیفیوزر یک نمونه حرفه ای در سطح محصولات فوق اسپرت مانند کامپتیشن ها نیست اما به ترتیب کیفیت ب ام و را همراه خود دارد.

فضای داخل کابین از مواد اولیه باکیفیت و طراحی برتر باواریایی استفاده می کند. از فناورانه ها نیز باید به نمایشگر 10.3 اینچی تنظیمات سیستم سرگرمی و همچنین 12.3 اینچی اطلاعات کیلومتر اشاره کرد. نمایشگر هداپ نیز این مجموعه را تکمیل می کند.

اینجا از سیستم هوشمند آی درایو 7 استفاده شده و همانند ب ام و آی اکس خبری از آی درایو 8 نیست. اما همین نسخه 7 نیز به بهترین شکل ممکن عمل می کند و تجربه کاربری بسیار مطلوبی را در اختیار مالک خودرو قرار می دهد. پشتیبانی وایرلس از اپل کارپلی و اندروید اوتو یکی دیگر از امتیازهای مثبت این سیستم است.

باید توجه داشت که نوع تریم انتخابی شرایط کابین را شکل می دهد زیرا در تریم پایه ام240آی از نمایشگر لمسی 8.8 اینچی استفاده شده است.

از امکانات ایمنی استاندارد می توان به سنسورهای هشدار برخورد از جلو، ترمز اضطراری، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط، سنسور پارک جلو و عقب اشاره کرد. از امکانات در حالت آپشن نیز باید به کروز کنترل تطبیقی، دوربین 360 درجه و سیستم پارک ریموت اشاره کرد.

در بخش فنی ابتدا باید به سیستم تعلیق بروزرسانی شده این ب ام و اشاره کرد که تمامی فاکتورهای مرتبط بویژه هندلینگ و پایداری در پیچ های تند را به میزان چشمگیری ارتقا داده است تا در نهایت تجربه یک رانندگی نرم بطور واقعی در این خودرو قابل احساس باشد.

در بخش پیشرانه نیز از تپنده 3 لیتری 6 سیلندر توربوشارژ با 382 اسب بخار خروجی و گشتاور 369 پوندفوت استفاده شده است. این مجموعه با جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک هماهنگ می شود و سامانه تمام چرخ محرک نیز در وضعیت فعال قرار دارد.

یکی از بهترین خودروهای اسپرت 2022 از باواریا/ مجموعه ای کامل و فوق العاده با قیمت رقابتی (+عکس)

خودرو طی 4.1 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد. بیشینه سرعت نیز برابر با 249 کیلومتر برساعت است.

شاخص مصرف سوخت برای ام240آی با 1756 کیلوگرم وزن برابر است با(برای 100 کیلومتر رانندگی): در شهر 10.2 لیتر، در بزرگراه 7.3 لیتر و در حالت ترکیبی 9 لیتر.

قیمت پایه این مدل برابر با 49545 دلار در بازار آمریکا است و در نمونه ای که تصاویر آن برای مطلب استفاده شد، با توجه به آپشن به 57295 دلار می رسد. این قیمت پایه را باید عددی کاملا رقابتی دانست زیرا در کلاس خود خریداران مجموعه ای از بهترین امکانات روز را تحویل می گیرند: موتور اسپرت قدرتمند، طراحی زیبا، کیفیت ب ام و، ایمنی آلمانی، فناورانه های روز و …

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام