طراحی انقلابی عصا و واکر برای سالمندان(+فیلم و عکس)

چه می‌ شود اگر یک عصا و واکر به جای مفهوم همیشگی خود، هدفی برای توانمند سازی باشد؟

موبنا؛ محمدمهدوی – شرکت NOK (اختصار یافته NextOfKin) تیمی متشکل از نوابغ رشته های مختلف، مستقر در سنگاپور است که از یک همراه هوشمند راه رفتن به نام “حس گام” پرده برداری کرده است. این پروژه که نگاهی به مراقبت از سالمندان دارد، واکر مخصوص پیاده‌روی آنها را به یک همراه هوشمند تبدیل می‌ کند که نه تنها ایمنی کاربر را تضمین خواهد کرد، بلکه هر یک از حرکات وی هنگام راه رفتن را هم پیش‌ بینی می‌ کند.

 

 

این شرکت می‌ گوید: چه می‌ شود اگر یک واکر به جای مفهوم همیشگی خود، هدفی برای توانمند سازی باشد؟ در صورت استفاده سالمند از واکر و عصاهای معمولی فشار زیادی بر مچ دست و ساعد وارد می شود. این در حالی است که حس گام می تواند پایانی آینده نگر بر همه این مشکلات باشد.

این تکنولوژی متفاوت دارای طراحی شیک و مجهز به حسگرهای مختلف است که امکان تحرک ایمن را برای سالمندان فراهم می کند. دستگاه مورد نظر محیط اطراف را اسکن و کاربران را به منظور حرکت بهتر راهنمایی می‌ کند. حس گام همچنین در محیط هایی مانند حمام که تهدید بیشتری برای سلامتی سالمند وجود دارد، حضور بسیار موثری خواهد داشت. این دستگاه به فناوری مدرنی تجهیز شده است که می تواند راه رفتن و تعادل کاربر را حین بررسی مشکلات حرکتی زیر نظر قرار دهد.

دنبال کنید @ اینستاگرام