فروشگاه خرده فروشی چینی با معماری خاص (+فیلم و عکس)

از این رو تیم طراحی بافت فرهنگی شهر ونژو که بیش از 2000 سال قدمت دارد را مورد بررسی و کاوش دقیق قرار دادند تا موفق به کشف پتانسیل های تجاری محلی شوند.

موبنا – فروشگاه X11 که توسط گروه bloomdesign طراحی شده است به عنوان یک فروشگاه خرده فروشی متفاوت شکل گرفته است که اسباب بازی های کلکسیونی را از سراسر جهان جمع آوری کرده و به فروش می گذارد.

این فضا که در یک مرکز خرید در شهر ونژو چین مستقر است، از طریق زبان‌ های طراحی معاصر ساخته و ارائه شده است. پروژه مورد نظر مشتریان جوان را تشویق می‌کند تا فرهنگ سنتی چینی را تجربه کرده و آن مجددا کشف کنند.

 

 

با توجه به هدف اصلی X11 مبنی بر ارائه هر فروشگاه در شهرهای مختلف با یک استراتژی طراحی متمایز، این پروژه برای ایجاد تجربیات متفاوت و کمیاب در نظر گرفته شده است تا این مجموعه پرچمدار جدید را به یک مقصد تجاری جذاب تبدیل کند. از این رو تیم طراحی بافت فرهنگی شهر ونژو که بیش از 2000 سال قدمت دارد را مورد بررسی و کاوش دقیق قرار دادند تا موفق به کشف پتانسیل های تجاری محلی شوند.

تیم طراحی با استفاده از عناصر معماری سنتی چینی، فضای تجربی منحصر به فردی را ایجاد کردند که زیبایی شناسی چینی را در خود جای داده است. فضای اولیه در دو طبقه طراحی شد اما در ادامه به منظور اطمینان از یکپارچگی تجربه فضایی، معماران ورقه های اصلی کف را حذف کردند تا یک نیم طبقه به مجموعه اضافه کنند. در نتیجه این اقدام یک فضای سه سطحی منحصر به فرد ایجاد شد که به تجربه هرچه بهتر مخاطب کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام