نمونه ای جذاب از ترکیب معماری سنتی و مدرن ژاپنی (+عکس)

در تمام طول پروژه معماران به فکر روشی بودند تا عناصر کلیدی مناظر طبیعی اطراف را برجسته کنند که شامل کوهستان و پوشش گیاهی سرسبز منطقه می‌ شد.

موبنا؛ رکسانا دانیالی گروه معماری y.murakami اقامتگاهی متفاوت را تکمیل کرده اند که در واقع یک منزل خانوادگی واقع در تپه ای رو به مناظر دامنه شمالی کوهستان شهر کاماکورا در ژاپن است.

این پروژه شامل یک حجم مستطیل شکل در دو طبقه است که در مرکز سایت قرار گرفته و فضاهای باغ مانندی که در دو طرف آن ایجاد شده اند. ضلع شمالی که رو به جاده اصلی است، به عنوان حیاط عمومی عمل می کند و در جهت محله است. این در حالی است که ضلع جنوبی با درختان حفظ شده یک باغ خصوصی زیبا برای خانواده محسوب می شود.

یک گذرگاه بتنی نیز وجود دارد که حجم مذکور را نصف و دو سمت باغ را به هم متصل می کند. این گذرگاه همچنین در قالب یک فضای نیمه عمومی هم کارایی دارد که می تواند به محیط اطراف باز یا بسته شود. با باز شدن کامل درب کشویی ورودی، جریانی پیوسته ایجاد می شود که از حیاط جلو و حیاط جنوبی عبور می کند.

در تمام طول پروژه معماران به فکر روشی بودند تا عناصر کلیدی مناظر طبیعی اطراف را برجسته کنند که شامل کوهستان و پوشش گیاهی سرسبز منطقه می‌ شد. بدین ترتیب از طریق مانور روی طراحی و چیدمان اصولی، استودیوی معماری ژاپنی پیوند محکمی بین خانه و درختان قدیمی ایجاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام