آجری بازیافتی در توسعه یک ساختمان متفاوت در نیویورک (+عکس)

این منابع عمدتا زباله های معدنی هستند که نه تنها از نظر زیست محیطی، بلکه از دیدگاه قانونی نیز برای استفاده بی خطر محسوب می شوند.

موبنا – یک گروه معماری مستقر در آمستردام به نام concrete، از اولین پروژه مسکونی خود در منهتن رونمایی کرده است. این پروژه  در واقع یک اقامتگاه مسکونی سازگار با محیط زیست است. ساختمان مجموعا از 219 واحد با تمرکز بر اصول صنعتی مدرن و طراحی و پایداری منحصر به فرد تشکیل شده است.

گفتنی است که نمای پروژه نیز با استفاده از آجرهای بازیافتی توسعه یافته است.

آجرهای پایدار با همکاری شرکت هلندی StoneCycling ساخته شده اند. از این رو پروژه مذکور را می توان دستاورد همکاری میان دو شرکت concrete و StoneCycling دانست.

این آجر ترکیبی اختصاصی از نخاله های ساختمانی بازیافت شده است که با خاک رس خام استخراج شده در هلند ترکیب شده اند. در مجموع به 30 شکل و اندازه آجر مختلف برای این پروژه نیاز بود و هر قطعه قبل از پختن در کارخانه ای با قدمت چند صدساله به صورت جداگانه با یک لعاب بازتابنده پوشش داده شد.

به منظور تهیه زباله برای ساخت آجرها StoneCycling با شرکت های بازیافت زباله همکاری می کند تا ضایعات با کیفیت مناسب را جمع آوری کند که هم سازگار و هم ایمن باشند. این منابع عمدتا زباله های معدنی هستند که نه تنها از نظر زیست محیطی، بلکه از دیدگاه قانونی نیز برای استفاده بی خطر محسوب می شوند.

دنبال کنید @ اینستاگرام