خودروی چینی جدید با احتمال عرضه شدن از سوی کرمان موتور/

«جک E-JS1» در حال تست‌های فنی در ایران (+عکس و مشخصات خودرو)

جک به همکاری با فولکس واگن در توسعه این خودرو اشاره کرده که مهمترین بخش آن به توسعه و بروزرسانی سیسستم تعلیق مربوط می شود که توسط شرکای آلمانی انجام شده است.

موبنا – در هفته گذشته تصاویری از خودروی برقی جک E-JS1  در مجموعه کرمان موتور منتشر شده و حال بعد از گذشته یک هفته عکس های جدیدی از این خودرو با پلاک گذر موقت و در حال تست های فنی در جاده های کشور منتشر شده که می تواند نشان دهنده احتمال بالای حضور این هاچ برقی در بازار ایران باشد.

خودروی چینی جدید با احتمال عرضه شدن از سوی کرمان موتور/

 

کرمان موتور از سال گذشته پروژه عرضه محصولات برقی را در دستور کار خود قرار داده است. پور کاظمی معاون بازاریابی و فروش کرمان موتور در آذر ماه امسال و  در مراسم تحویل خودروی جکS5 جدید از جدی بودن عزم این شرکت برای تولید یک خودروی برقی و معرفی شدن آن به بازار خبر داده بود.

خودروی چینی جدید با احتمال عرضه شدن از سوی کرمان موتور/

البته هم اکنون یکی از پروژه های جاری این شرکت با مشارکت گروه مپنا و شرکت مکو (زیرمجموعه گروه مپنا) برای برقی سازی جک J4 در دست انجام است و حال کرمان موتور در کنار این پروژه خودرو هاچ بک تمام برقی جک E-JS1 را نیز به ایران آورده و تست های فنی و جاده ای آن را آغاز کرده است.

خودروی چینی جدید با احتمال عرضه شدن از سوی کرمان موتور/

در این مطلب به بررسی و ارائه مشخصات فنی جک E-JS1،  که می تواند یکی از محصولات برقی کرمان موتورباشد پرداخته ایم.

کمپانی چینی جک(JAC) در مجموعه محصولات متنوع خود یک هاچ بک 5 درب الکتریکی کوچک دارد که بخش اصلی بازاریابی آن اکنون در منطقه آمریکای جنوبی متمرکز است.

ابعاد و طراحی

در این خودرو با نام کامل JAC E-JS1(با توجه به بازار هدف ممکن است متفاوت باشد) تلاش شده تا یک وسیله نقلیه پاک شهری و مناسب برای استفاده خانواده ارائه شود. بدین ترتیب E-JS1 برابر با 3650 میلیمتر در طول، 1670 میلیمتر در عرض و 1490 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با 2390 میلیمتر است.

چراغ های اصلی جلو ترکیبی از ال ایی دیی و هالوژن را درون خود جای داده اند که اتفاقا الگوی جذابی نیز دارند. اینجا سپر و جلوپنجره کاملا یکپارچه شده و تنها یک خط لبخند جذاب در قسمت سپر این یکپارچگی را مقداری به چالش می کشد.

در نمای جانبی نیز بواسطه تفاوت سطحی که در نیمه بدنه ایجاد شده و همچنین تم دو رنگ، مجموعا منظره ای قابل قبول ایجاد شده است.

در رابطه با نمای عقب نیز باید بگوئیم که طراحان جک عملکرد موفقی داشته اند زیرا چراغ های اصلی عقب و همچنین سپر به خوبی با دیگر جزئیاتی که در بدنه مشاهده کردیم، هماهنگ هستند. فضای صندوق عقب 121 لیتر است.

وزن این الکتریکی کوچک 1180 کیلوگرم است.

پیشرانه الکتریکی

در بخش پیشرانه از تک موتور الکتریکی 61 اسب بخاری با گشتاور 150 نیوتن متر استفاده شده است. انرژی مورد نیاز قلب الکتریکی از باتری 30.2 کیلووات ساعت(لیتیوم فسفات) تامین می شود. برد حرکتی با یکبار شارژ کامل 300 کیلومتر برآورد شده است.

زمان لازم برای شارژ باتری از 15 درصد به 85 درصد با شارژر دیواری 7.2 کیلوواتی برابر با 3.5 ساعت ذکر شده است. با سوکت استاندارد 220 ولت زمان شارژ کامل باتری 11 ساعت است.

شاخص صفر تا 100 کیلومتر این خودرو نیز 10.7 ثانیه محاسبه شده که باتوجه به شرایط و آمار پیشرانه بسیار مناسب و قابل توجه است. بیشینه سرعت نیز برابر با 110 کیلومتر برساعت است.

براساس اعلام جک، باتری و تمامی سیستم الکتریکی توسط سامانه مدیریت هوشمند دما کنترل می شود تا مشکلی برای عملکرد خودرو ایجاد نشود.

جک به همکاری با فولکس واگن در توسعه این خودرو اشاره کرده که مهمترین بخش آن به توسعه و بروزرسانی سیسستم تعلیق مربوط می شود که توسط شرکای آلمانی انجام شده است.

رینگ های آلومینیومی 14 اینچی به عنوان آپشن استاندارد ارائه می شوند. سیستم ترمز نیز در تمامی چرخ ها دیسکی است.

کابین و ایمنی

فضای داخل کابین به سبک خودروهای کوچک و با چاشنی فناورانه های روز طراحی شده است. تم دو رنگ بدنه اینجا هم حضور دارد تا جاذبه های کار را افزایش دهد. نمایشگر 10.25 اینچی ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی، پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اوتو و  نمایشگر تبلتی 6.2 اینچی ویژه اطلاعات کیلومتر از جمله ویژگی های کابین هستند.

در بخش ایمنی نیز می توان به 2 ایربگ، سنسور پارک عقب، دوربین عقب، پایداری الکترونیکی، استارت دکمه ای، سنسور فشار باد لاستیک، ترمز ای بی اس، دی لایت و … اشاره کرد.

 

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام