داغ‌ترین وانت آلمانی! (+عکس)

موبنا برابوس در یکی از جدیدترین پروژه های خود بار دیگر سراغ کلاس جی مرسدس بنز رفته تا یک پیکاپ متفاوت با نام کامل برابوس ۸۰۰ ادونچر اکس ال پی سوپربلک را معرفی کند.

مرسدس جی۶۳ حاضر در این پروژه بروزرسانی سنگینی را در سیستم تعلیق پشت سر گذاشته تا استفاده از ساختار آلومینیومی پیشرفته در این قسمت هم استحکام خودرو را تضمین کند و از سوی دیگر نیز بخشی از برنامه مهندسی وزن باشد.

ادونچر اکس ال پی از رینگ های آلومینیومی ۲۲ اینچی استفاده می کند و فاصله کف خودرو از زمین برابر با ۴۹ سانتیمتر است. این تنظیمات به مفهوم قابلیت بالای خودرو برای عبور از مسیرهای سخت و دشوار خواهد بود.

برابوس در بخش پیشرانه نیز تغییراتی را مدنظر قرار داده تا تپنده ۴.۴ لیتری ۸ سیلندر توربودوقلوی استاندارد مرسدس پس از بروزرسانی برابر با ۷۹۰ اسب بخار خروجی و ۱۰۰۰ نیوتن متر گشتاور داشته باشد.

در آزمایش های خودرو طی ۴.۸ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد و بیشینه سرعت نیز برابر با ۲۱۰ کیلومتر برساعت محاسبه شده است. البته این بیشینه سرعت حاصل محدودیت الکترونیکی برای سوپربلک است. حفظ تعادل و ثبات خودرو با توجه به شرایط بدنه و نوع لاستیک مورد استفاده، دلیل این محدودیت است.

وزن خالص خودرو نیز برابر با ۲۹۳۶ کیلوگرم است.

فضای داخل کابین نیز مورد توجه تیونر قرار داشته تا جزئیاتی زیبا و باکیفیت را پیش روی مشتری قرار دهد. لوگوی ۷۷ در قسمت های مختلف دیده می شود که با سال تاسیس کمپانی برابوس در سال ۱۹۷۷ میلادی اشاره دارد.

جزئیات فیبرکربن در تمامی قسمت های بدنه و کابین بطور گسترده مورد استفاده تیونر قرار گرفته است.

 

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا