خانه سالمندان با طراحی کره ای! (+عکس)

در این خانه امکانات رفاهی مسکونی با خدمات مراقبت‌ های بهداشتی ترکیب می شود که هم برای افراد مسن و هم برای افراد با تحرک محدود مناسب است.

موبنا؛ رکسانا دانیالی – پروژه ای که در ادامه مشاهده خواهید کرد، یک مرکز متفاوت در ناحیه دوبونگ شهر سئول کره جنوبی است. این پروژه در واقع یک مدل آزمایشی خانه سالمندان برای کمک به جامعه سالخوردگان منطقه به شمار می رود. شرکت های معماری کره ای geeumplus و gain در این طرح همکاری کرده و یک ورودی با نماهای رنگارنگ و انرژی بخش طراحی کرده اند.

نامی که برای پروژه مذکور انتخاب شده haesimdang است و معنا و مفهومی مشابه این جمله دارد: خانه ای که می توانیم در آن آسوده و راحت زندگی کنیم. در این خانه امکانات رفاهی مسکونی با خدمات مراقبت‌ های بهداشتی ترکیب می شود که هم برای افراد مسن و هم برای افراد با تحرک محدود مناسب است.

طبقه اول پذیرای معلولان است، در حالی که طبقات دوم و سوم به ترتیب میزبان زنان و مردان مسن هستند. طبقه چهارم نیز در نهایت به زوج های مسن اختصاص یافته است. برای ملحق شدن همه ساکنان به یکدیگر، یک فضای عمومی در طبقه اول طراحی شده است که مکانی مطلوب برای استراحت و گذراندن اوقات فراغت فراهم می کند. با این حال، هر طبقه هم فضای مشترک خود را دارد و امکان دسترسی به باغ روباز در پشت بام برای ساکنان آن مهیا است.

دنبال کنید @ اینستاگرام