معجون گران‌قیمت آلمانی؛ سریع، زیبا و لوکس! (+عکس)

سامانه تمام چرخ محرک در وضعیت فعال قرار دارد و خودرو طی 3.5 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد.

موبنا آ ام گ اس ال63 رودستر نام طولانی یکی از جذاب ترین خودروهای اسپرت مرسدس بنز با مدل 2022 است که با قیمت پایه 166 هزار دلار(بازار آمریکا) در نمایندگی های این خودروساز آلمانی خودنمایی می کند.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید، طراحان مرسدس مفاهیم اسپرت و لوکس را در بهترین شکل ممکن تبدیل به یک واقعیت صنعتی کرده اند. چراغ های اصلی جلو با شیب درپوش موتور و خطوط روی آن(هودلاین) بالاترین سطح هماهنگی را دارند. جلوپنچره 14 پره توسعه یافته در عرض و سپر اسپرت را نیز باید به این معجون اضافه کنیم.

در قسمت عقب خودرو با استفاده از پنل فیبرکربن یک دیفیوزر فوق العاده برای این مرسدس تدارک دیده شده که دو خروجی اگزوز در طرفین آن قرار دارند و به نوعی خبر از هیولای درون این خوش رکاب آلمانی می دهند.

در زمینه طراحی کابین، مرسدس همواره پرچمدار و الهام بخش بسیاری از نوآوری ها و تغییرات مهم در صنعت خودرو بوده که همین سابقه حتی پیش از ورود به کابین، مخاطب را برای تجربه یک ماجراجویی خاص آماده می کند.

چرم بسیار باکیفیت، عناصر کرومی و آلومینیومی به علاوه فناورانه ها در این فضا با چشمان مخاطب جادوگری می کنند. نمایشگر اصلی سیستم سرگرمی در اندازه 11.9 اینچی با قابلیت تغییر زاویه دید و نمایشگر اطلاعات کیلومتر در اندازه 12.3 اینچی انتخاب شده اند.

اما به جذاب ترین قسمت داستان می رسیم، جائیکه باید نگاهی به زیر درپوش موتور اس ال63 رودستر داشته باشیم. اینجا مرسدس از نمونه 4 لیتری توروبودوقلو 8 سیلندر خود استفاده کرده که 577 اسب بخار خروجی و 800 نیوتن متر گشتاور دارد. این مجموعه با جعبه دنده 9 سرعته اتوماتیک مالتی کلاچ هماهنگ شده است.

سامانه تمام چرخ محرک در وضعیت فعال قرار دارد و خودرو طی 3.5 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد.

بیشینه سرعت نیز برابر با 315 کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

وزن خودرو برابر با  1769 کیلوگرم است.

در تصاویری که برای این مطلب استفاده شده، حضور آپشن برچسب قیمت را به 175 هزار دلار رسانده است.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام