سیتروئن لا متئو سطح جدیدی از شخصی سازی را به نمایش می گذارد!

داخل این خودرو یک روز آفتابی و روز دیگر بارانی است! (+فیلم و عکس)

این اتوموبیل خودران می تواند انواع مختلف شرایط آب و هوایی را درون کابین خودرو شبیه‌سازی کند.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – شرایط آب و هوایی یکی از مواردی است که می تواند بر میزان بهره‌وری افراد در طول روز تاثیرگذار باشد. در همین راستا، پروژه مفهومی لا متئو (La météo) توسط تیمی متشکل از چهار طراح معرفی شده که با الهام از سیتروئن 2سی‌وی مدل 1948 شکل گرفته است.

 

 

این اتوموبیل خودران می تواند انواع مختلف شرایط آب و هوایی را درون کابین خودرو شبیه‌سازی کند. در پروژه سیتروئن لا متئو طراحان بر ایجاد شرایط آب و هوایی دلخواه دو سرنشین خودرو متمرکز بوده اند حتی اگر شرایط آب و هوایی بیرون خودرو کاملا متفاوت باشد.

سیتروئن لا متئو

درون کابین سیتروئین لا متئو فضایی دیداری و حسی ایجاد می شود تا سرنشینان وارد قلمرویی کاملا متفاوت از فضای بیرون خودرو شوند. از این رو، شما می توانید در یک روز سرد زمستانی تا زمانی که به مقصد می رسید گرمای یک روز تابستانی را حس و مشاهده کنید یا بالعکس.

سیتروئن لا متئو با طراحی جذاب خود این کار را با استفاده از کپسول هایی قابل تعویض که حاوی رایحه مناسب با شرایط آب و هوایی انتخابی است انجام می دهد. پس از وارد کردن کپسول در محفظه ویژه آن، در پنجره های پانورامیک 360 درجه که دارای سه لایه نمایشگر پیشرفته هستند شرایط آب و هوایی شبیه‌سازی شده و مولکول های بو در کابین خودرو پخش می شوند.

سیتروئن لا متئو

امکان تغییر شرایط آب و هوایی و همچنین خرید نمونه های جدید از طریق یک اپلیکیشن ویژه سیتروئن لا متئو نیز وجود دارد.

با توجه به موارد ترجیحی راننده، خودرو الکتریکی سیتروئن لا متئو می تواند به صورت کاملا خودران هدایت شود و یک نمایشگر مسافت سنجی به جای غربیلک فرمان خودرو جلو می آید. برای رانندگی دستی، غربیلک فرمان بار دیگر به سر جای خود باز می گردد.

جون‌هو مین، چانگ یونگ جانگ، النا بنگ و یونگ‌سان کیم اعضای تیم طراحی سیتروئن لامتئو بوده اند.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام