دکتر نبی زاده در بیست و دومین نمایشگاه تلکام:

علاوه بر ارائه خدمات پایه مخابراتی به دنبال همگامی با آخرین روندهای فناوری جهانی هستیم

معاون راهبرد و توسعه کسب و کار شرکت مخابرات ایران با حضور در رسانه "تی وی ما" نمایشگاه تلکام اظهار داشت: شرکت مخابرات ایران ، موتور محرک صنعت ICT است و در همین راستا علاوه بر ارائه خدمات پایه مخابراتی، به دنبال همگامی با آخرین رویداد فناوری در سطح جهانی هستیم.

موبنا – به گزارش موبنا به نقل از ستاد خبری نمایشگاه تلکام ۲۰۲۱، دکتر نبی زاده ضمن اعلام مطلب فوق بیان کرد : بخش راهبرد و توسعه کسب و کار شرکت مخابرات ایران با گسترش بازار ارتباطات اهمیت بیشتری پیدا می کند که شامل سوگیری سازمان در داخل و خارج از کشور است.
وی افزود: پیش بینی برنامه و نقشه راه شرکت، توسط معاونت راهبرد تهیه می شود که در راستای آن توسعه کسب و کار اتفاق می افتد و به دلیل اینکه شرکت ها به محصولات فعلی خود متکی نیستند به دنبال خلق زنجیره ارزش در حوزه ی جدید هستند.
نبی زاده با اشاره به اینکه ترکیبی از محصول و فروش در مخابرات ایران نیز توسط معاونت راهبرد ایجاد می شود تا مشتری تجربه بهتری داشته باشد گفت: اکنون با فعالیت های معاونت راهبرد انواع قراردادهای مشارکتی به شرط مرتبط بودن با کسب و کار مخابرات قبل اجرا ست که نمونه های از آن نیز تا کنون تهیه و اجرایی شده است.
نبی زاده افزود: به خصوص در حوزه نرم افزار محتوا و ترافیک اینترنت از این نوع قرارداد ها حمایت می کنیم.
همچنین، معاون راهبرد شرکت مخابرات اظهار داشت: مفاهیمی که در حوزه فناوری در دنیا ایجاد شده است هنوز بسیار بالاتر از وضعیت فعلی کشورمان است و شرکت مخابرات به عنوان اپراتور زیرساختی کشور، می تواند پل ارتباطی مفاهیم فناوری جهان مانند هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و بلاک چین با شرکت های داخلی باشد.

وی خاطر نشان کرد : صنایع جدید فناوری مانند بلاک چین و هوش مصنوعی بازار هدف خود را گسترده تر از حوزه مخابرات تعریف کرده اند و با حمایت دولت و سرمایه گذاری های بیشتر شرکت مخابرات ایران، می توانند در افزایش” GDP” و به روز شدن اقتصاد دیجیتال کشور نیز مشارکت جدی داشته باشد.
دکتر نبی زاده در توصیف چالش های شرکت مخابرات گفت: علی رقم مشکلات به ویژه در ده سال گذشته با تمام توان سرمایه گذاری کرده ایم و به دلیل اینکه زیر ساخت مخابرات یک زیرساخت ملی و مصادیقی از نقش آفرینی ملی حاکمیت و اقتصاد پایه دیجیتال است که با تلاش بی وقفه مخابرات در کشورها پیش می رود.
وی افزود: بنابراین برای ایفای این نقش مهم تمام بخش های حاکمیتی و ملی وزارتخانه های مرتبط باید به مجموعه ارتباطات کمک کنند تا اقتصاد دیجیتال به معنی واقعی کلمه در کشورمان نهادینه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام