رونمایی هیوندا از یک ربات چهار چرخ همه‌کاره (+عکس)

یک ربات چهار چرخ جدید که توسط شرکت هینودای برای حمل هر چیزی از بسته و نوشیدنی گرفته تا نوزادان و مانیتورهای سلامتی طراحی شده، به زودی رونمایی می‌شود.

موبنا – به گزارش دیلی‌میل، شرکت هیوندای از یک ربات چهار چرخ رونمایی کرده که برای حمل تقریباً هر چیزی طراحی شده است؛ در یک ویدئوی تبلیغاتی برای این دستگاه، می‌توان مشاهده کرد که ربات جدید، در حال حمل یک نوزاد، و عبور از تپه است در حالی که لیوان‌های پر را حمل می‌کند.

ربات تازه توسعه داده شده این شرکت به عنوان یک دستگاه حرکتی مفید برای افراد مسن یا ناتوان مطرح شده و این محصول قرار است در نمایشگاه Consumer Electronics (CES) 2022 در ژانویه رونمایی شود. چهار چرخ این وسیله قابلیت قدرت و فرمان پذیری مستقلی داشته و زیر پوستش نیز سیستم تعلیق قابل تنظیمی قرار گرفته که می‌تواند ارتفاع خود را بسته به سطح موردنظر افزایش یا کاهش دهد.

به گفته شرکت هیوندای، ربات Mobile Eccentric Droid (MobED) دارای بدنه‌ای کم ارتفاع و صاف است که برای انجام وظایف «پایداری و مانورپذیری بالا» عالی است. این ربات ۱۱۰ پوند وزن (۴۹ کیلو) دارد.هدف از این توسعه این محصول ارائه یک پلتفرم متحرک کوچک است که می‌تواند در شرایط مختلف و روی هر سطحی حرکت کند. این خودرو با بدنه‌ای مسطح و مستطیلی طراحی شده که امکان استفاده‌های متعدد را فراهم می‌کند.

هیچ جزئیاتی از قیمت این دستگاه منتشر نشده و هیوندای هنوز اعلام نکرده است که چه زمانی به صورت تجاری عرضه می‌شود.

 منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام