از انبار اتوماتیک ایتالیایی تا یک پروژه معماری خاص!(+عکس)

هرچند کاربری این پروژه به عنوان انبار عملا سطح انتظار مخاطب و شنونده را در حد یک مکان ساده و سرد برای ذخیره سازی کالاها فراتر نمی برد اما زمانی که انبار را از نزدیک مشاهده کنید، شگفت زده خواهید شد زیرا با یک اثر هنری در حوزه معماری مینیمال ملاقات کرده اید!

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور انریکو مولتنی به تازگی یک انبار کالای (با قابلیت ذخیره سازی)اتوماتیک و متفاوت را در یکی از مناطق صنعتی ایتالیا تکمیل کرده است.

این حجم ذخیره سازی در کنار کارخانه ساخته شده در همان منطقه قرار گرفت تا به عنوان عنصری مستقل خودنمایی کند و بتواند پس از مدت ها تصویر جدیدی از شرکت ارائه دهد.

نور پردازی در این پروژه یکی از ارزشمندترین عناصر بوده است و می توان گفت که نقشی اساسی را بر عهده گرفته است. همین نور پردازی سبب شده تا طراحی ظاهری انبار میان سبک شفاف و مات در نوسان باشد. مواد به کار رفته در روند ساخت باعث می شوند که در تاریکی ساعات شب، ساختار داخلی انبار آشکار شود و همچون نقطه عطفی درخشان در سطح شهر عمل کند.

به گفته تیم معماری، مهندسین و طراحان تمام تلاش خود را کردند تا یک سیستم ماژولار با حداقل وزن، انعطاف پذیری بالا و مدرنیته ظاهری خلق کنند. برای مثال در قسمت سقف از ورقه های آلومینومی استفاده شده و در قسمت زیر زمین نیز بتن تقویت شده به کار رفته است. مجموعه این انتخاب ها سبب شده تا انباری مستحکم و در عین حال بسیار زیبا شکل بگیرد.

دنبال کنید @ اینستاگرام