زیبای سیتروئن؛

فرصتی برای ملاقات با یکی از جذاب‌ترین خودروهای فرانسوی (+عکس)

جالب آنکه کاملا در چارچوب زبان طراحی مورد علاقه سیتروئن شکل گرفته بود اما به مراتب از سایر محصولات هم رده خود زیباتر و جذاب تر به نظر می رسید.

موبنا؛ مازیار دانیالی سیتروئن در فاصله سال های 1970 تا 1975 میلادی یک کوپه بسیار باکیفیت با نام SM را میان محصولات خود قرار داده بود که توسط رابرت اوپرون طراح صنعتی معروف فرانسوی ارائه شد. این خودرو در مراسم خودروی سال اروپا سال 1971 در رتبه سوم قرار گرفت. در سال 1972 نیز جایزه ویژه خودروی سال نشریه موتور ترند آمریکا را به خود اختصاص داد.

اس ام در کلاس هاچ بک کوپه گرند تورر معرفی شد. جالب آنکه کاملا در چارچوب زبان طراحی مورد علاقه سیتروئن شکل گرفته بود اما به مراتب از سایر محصولات هم رده خود زیباتر و جذاب تر به نظر می رسید.

چراغ های اصلی جلو گرافیک داخلی خاص و متفاوتی داشته اند و شیب خرگوشی سقف و طراحی اختصاصی ستون آخر تا چراغ های اصلی عقب نیز استادانه اجرا شده بود.

خودرو از منظر ابعاد برابر با 4893 میلیمتر در طول، 1836 میلیمتر در عرض و 1324 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته بود. فاصله بین محورها برابر با 2900 میلیمتر و وزون خالص با توجه به تریم از 1460 تا 1520 کیلوگرم گزارش شد.

عدد ارتفاع در این آمار به خوبی بیانگر شرایط کابین این اسپرت فرانسوی است.

در بخش پیشرانه نیز از موتورهای 2.7 لیتری و 3 لیتری 6 سیلندر استفاده شد که با جعبه دنده 5 سرعته دستی و 3 سرعته اتوماتیک هماهنگ بودند.

باتوجه به شباهت پلتفرم اس ام با مازراتی مراک، برخی از مشتریان که پیشرانه ای قویتر از 174 اسب بخاری سیتروئن اس ام می خواستند اقدام به تعویض آن با پیشرانه 215 اسب بخاری مازراتی کردند.

نمونه بازسازی شده اس ام2

نمونه بازسازی شده اس ام2

در ادامه نیز تصاویری از نمونه استاندارد شده اس ام را مشاهده می کنید:

 

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام