ونتیج F1؛ شاخصی از زیبایی، فنی و کیفیت در صنعت خودرو/

پیشرانه 520 اسب بخاری بنزینی با میانگین مصرف 11 لیتر! (+عکس)

بال بزرگ عقب به هیچ عنوان یک افزونه نمایشی نیست و براساس محاسبات استون مارتین برابر با 199.5 کیلوگرم بر شاخص داون فورس(نیروی رو به پایین) اضافه می کند. این به مفهوم سرعت بیشتر همراه با ثبات بیشتر روی جاده برای ونتیج اف1 خواهد بود.

موبنا؛ مازیار دانیالی ونتیج F1 ادیشن مدل 2022 نام یک تریم خاص از محصول اسپرت استون مارتین است که در بازار آمریکا با قیمت پایه 165 هزار دلار عرضه می شود. این هیولای خیابانی با لوگوی F1 یادآور ویژگی های خاصی است که آنرا با خودروهای ویژه پیست فرمول 1 قابل مقایسه خواهد کرد! و دقیقا منظور طراحان ونتیج نیز تاکید بر همین مورد بوده است.

کد رنگ بدنه اختصاصی با نام سبز اطلسی و داخل کابین ترکیبی از فانتوم گری و سبز لیمویی را ارائه می دهد. در تمامی قسمت های بدنه می توان جزئیات اسپرت بسیار زیبایی را نیز مشاهده کرد که بیننده را مجذوب خود می کنند.

طراحی: از فیزیک تا زیبایی

رینگ های آلومینیومی 20 پره در اندازه 21 اینچی، خطوط و تفاوت سطح ایجاد شده روی درپوش موتور، آبشش انتهای گلگیر جلو، لیپ کربنی و رکاب اسپرت، دیفیوزر حرفه ای و باله بزرگ روی درب صندوق عقب از جمله جزئیات قابل اشاره، هستند.

باید توجه داشت که برای هر کدام از این جزئیات اسپرت علاوه بر زیبایی ظاهری، بررسی های دقیقی انجام شده تا بطور کاربردی نیز بر ویژگی های اسپرت F1 اثر گذار باشند و آئروداینامیک خودرو را بهبود دهند.

برای مثال، بال بزرگ عقب به هیچ عنوان یک افزونه نمایشی نیست و براساس محاسبات استون مارتین برابر با 199.5 کیلوگرم بر شاخص داون فورس(نیروی رو به پایین) اضافه می کند. این به مفهوم سرعت بیشتر همراه با ثبات بیشتر روی جاده برای ونتیج اف1 خواهد بود.

پیشرانه: کم مصرف توربودوقلو!

در قسمت پیشرانه نیز از نمونه 4 لیتری 8 سیلندر توربودوقلو با 528 اسب بخار خروجی و گشتاور 505 پوندفوت استفاده شده است. این مجموعه با جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک هماهنگ شده که نیرو را به محور عقب انتقال می دهد. این آمار نشانگر بهبود 26 اسب بخاری خروجی موتور در مقایسه با نسخه استاندارد ونتیج است.

بیشینه سرعت برابر با 314 کیلومتر بر ساعت و شاخص صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت برابر با 3.6 ثانیه است.

وزن خالص خودرو نیز برابر با 1570 کیلوگرم است. سیستم ترمز کربن سرامیک وظیفه توقف این گلوله آتشین را برعهده دارد که البته این آپشن برای مشتری 10600 دلار آب می خورد!

آمار مصرف سوخت برای 100 کیلومتر رانندگی در شهر برابر با 13 لیتر، در بزرگراه 9.8 لیتر و در حالت ترکیبی 11.7 لیتر است. این آمار برای پیشرانه 8 سیلندر توربودوقلو بسیار عالی و قابل تحسین است.

کابین: ساده و بروزنشده!

فضای داخل کابین یک محیط اسپرت و بسیار باکیفیت از منظر مواد اولیه مورد استفاده برای توسعه جزئیات، است. نمایشگر اصلی سیستم سرگرمی در اندازه 8 اینچی انتخاب شده است. اینجا خبری از اپل کارپلی و اندروید اوتو نیست زیرا این هیولا برای مبارزه در جاده تولید شده و وقتی برای این فناورانه ها ندارد!

در این کلاس اگر مشتریان بدنبال فناورانه ها باشند می توانند سراغ پورشه 911 توربو بروند که از نمایشگر 10.9 اینچی لمسی استفاده می کند.

در تریمی که تصاویر آنرا مشاهده می کنید، برچسب قیمت باتوجه به آپشن عدد 177686 دلار را نشان می دهد.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام