اسپرت 2021 پورشه و امکانات ساده‌ای که وجود ندارند! (+عکس)

اسپرت 2021 پورشه و امکانات ساده‌ای که وجود ندارند! (+عکس)

این تریم با قیمت پایه 88750 دلار(در بازار آمریکا) عرضه می شود و تصاویری که در این مطلب مشاهده می کنید مربوط به نمونه آپشن خودروی مذکور است که قیمت آن به 100990 دلار رسیده است.

موبنا؛ مازیار دانیالی – محصولات اسپرت طی تاریخ صنعت خودرو همواره فرصتی برای نمایش خلاقیت ها و قدرت خودروسازان بوده اند. از سوی دیگر محبوبیت بالایی نیز میان مخاطبان این بازار داشته اند. حتی آن گروه از مشتریان که انتخاب اولشان با توجه به نوع کاربری مدنظر، کلاس هایی مانند شاسی بلند و یا سدان است بازهم از دیدن تولیدات کلاس اسپرت لذت برده و هیجان زده می شوند.

با توجه به آنچه که طرح شد سراغ یکی از محبوب ترین خودروهای اسپرت بازار جهانی می رویم که با نام 718 کیمن جی تی اس 4.0 مدل 2021 از برند پورشه شناخته می شود.

این تریم با قیمت پایه 88750 دلار(در بازار آمریکا) عرضه می شود و تصاویری که در این مطلب مشاهده می کنید مربوط به نمونه آپشن خودروی مذکور است که قیمت آن به 100990 دلار رسیده است.

پورشه 718 کیمن جی تی اس 4.0 از پیشرانه 6 سیلندر 4 لیتری با 394 اسب بخار خروجی و گشتاور 306 پوندفوت استفاده می کند تا طی 4.3 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت برسد.

مجموعه پیشرانه با جعبه دنده 6 سرعته دستی هماهنگ شده است.

718 کیمن در تریم مورد نظر را نمی توان یک اسپرت بسیار سریع دانست اما قطعا لذت سواری با برند پورشه و یک خودروی اسپرت را بهترین شکل در اختیار راننده قرار می دهد.

شاخص مصرف سوخت برای 100 کیلومتر رانندگی در شهر برابر با 12.4 لیتر، در بزرگراه 9.8 لیتر و در حالت ترکیبی 11.2 لیتر محاسبه شده است.

رینگ های 20 اینچی پره ای و کالیپر قرمز رنگ سیستم ترمز بر جذابیت های نمای ظاهری افزوده است. این رنگ قرمز کدهایی را وارد ذهن مخاطب می کند تا هنگام ورود به کابین و مشاهده جزئیات قرمز رنگ بیشتر مجذوب هنرمندی پورشه شود.

پارچه مخملی و دوخت قرمز درشت بیشتر قسمت های کنسول و کابین را تزئین کرده اند. اما از نظر فناورانه ها شرایط خیلی بروز نیست!

خط تولید 718 اولین بار در سال 2016 رونمایی شد و از آن زمان تا به امروز شرایط کابین با سرعت بالایی پیشرفت نکرده است! نمایشگر اصلی 7 اینچی ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی برای این روزها گزینه چندان جذابی نیست. از سوی دیگر رابط کاربری این قسمت نیز عملکرد کندی دارد و جزئیات گرافیکی هم ضعیف هستند.

اینجا خبری هم از اتصال بی سیم اپل کارپلی و اندروید اوتو نیست!

نمایشگر دیجیتال بین امپر نیز در اندازه 4.6 اینچی انتخاب شده که مقابل چشمان راننده، نشانگرهای آنالوگ را همراهی می کند.

سیستم تهویه اتوماتیک به عنوان آپشن استاندارد و گرم کن/تهویه صندلی ها به عنوان آپشن ارائه می شود.

در بخش ایمنی نیز این پورشه با پیشرفت های روز مقداری ماجرا دارد! برای مثال اضافه کردن کروز کنترل تطبیقی نیازمند تغییر جعبه دنده 6 سرعته به نمونه 7 سرعته دوکلاچه اتوماتیک است. خبری هم از فناوری هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط نیست. به فقدان های مذکور باید سنسور هشدار برخورد از عقب را نیز اضافه کنیم.

جالب آنکه طرفداران این محصول، نبود امکانات مذکور و یا حضور جعبه دنده دستی را عواملی برای افزایش لذت رانندگی سریع می دانند و این شرایط چیزی از محبوبیت کیمن را کاهش نداده است.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام