معرفی وسیله‌ای متفاوت برای سفر توسط یک شرکت آمریکایی (+فیلم و عکس)

کپسول کاوشگر ورلد ویو به گونه ای طراحی شده است تا تجربه درجه یک حین پرواز را برای مسافران رقم بزند.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – شرکت آمریکایی ورلد ویو (World View) کپسولی با قابلیت پرواز با بالن را برای سفرهایی جذاب به استراتوسفر، دومین لایه اتمسفر سیاره زمین، توسعه داده است. نخستین سفر با استفاده از این وسیله نقلیه برای سال 2024 و با هزینه حدود 50 هزار یورویی برای هر نفر هدف‌گذاری شده است. مسافران از تمام گروه های سنی و شرایط بدنی می توانند از این تجربه فراموش نشدنی بر فراز برخی از شگفت انگیزترین مکان های دیدنی سیاره زمین که از آن به عنوان “نسخه استراتوسفر عجایب هفتگانه جهان” نام برده می شود، لذت ببرند.

 

 

در ارتفاع نهایی، مسافران می توانند کنتراست، احساس انحنای زمین و تاریکی کامل فضا را تجربه کنند. سفر با بازدید از سایتی که پرواز از آن انجام خواهد شد، آغاز می شود و مسافران چند روزی را همراه با راهنماهای محلی برای کاوش در تاریخ و زیبایی های منطقه سپری می کنند. هنگامی که کپسول بالا می رود و در نهایت به ارتفاع بیش از 100 هزار فوتی (30,480 متر) می رسد، چشم اندازهایی مسحور کننده را در برابر دید مسافران قرار می دهد.

پس از نخستین فرودگاه فضایی در گرند کنیون، اهداف بعدی شامل دیواره بزرگ مرجانی در استرالیا، سرنگتی در کنیا، شفق شمالی در نروژ، اهرام ثلاثه در مصر، آمازونیا در برزیل و دیوار بزرگ چین در مغولستان می شوند.

کپسول کاوشگر ورلد ویو به گونه ای طراحی شده است تا تجربه درجه یک حین پرواز را برای مسافران رقم بزند. این کپسول دارای کابینی بزرگ با صندلی های لوکس و ارگونومیک است، در شرایطی که شیشه های بزرگ آن دیدی بی نقص به چشم اندازهای اطراف را فراهم می کند. این کپسول دارای هشت صندلی تختخواب‌شو، نمایشگرهای شخصی، بخش غذاخوری و دیگر امکانات رفاهی است. تجربه سفر با کپسول ورلد ویو با دوربین های ویدئویی داخلی که هر لحظه را ثبت می کنند و تلسکوپ هایی قدرتمند برای بزرگنمایی دنیایی که در پایین و ستاره هایی که در بالای کپسول قرار دارند، غنی‌تر می شود.

ورلد ویو قصد دارد تا شرایط گردشگری فضایی را تغییر دهد. با طراحی تجربه گردشگری فضایی مقرون به صرفه‌تر و در دسترس برای افراد بیشتر، شرکت ورلد ویو امیدوار است شانس مشاهده سیاره زمین از ارتفاعاتی جدید را تا حد امکان برای افراد بیشتری فراهم کند.

 

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام