کارگردان برنده بفتا فیلم خود را بصورت کامل با گلکسی S21 Ultra فیلمبرداری کرد
کمپین سامسونگ با برترین کارگردان‌های سینما

کارگردان برنده بفتا فیلم خود را بصورت کامل با گلکسی S21 Ultra فیلمبرداری کرد

شرکت سامسونگ همکاری جدیدی را با برخی از مشهورترین فیلمسازان جهان برای ساخت فیلم با گوشی گلکسی S21 Ultra خود آغاز کرده است.

موبنا – سامسونگ قصد دارد به کمک این کمپین کاربران را تشویق کند تا خلاقیت خود را به کمک گوشی گلکسی به نمایش بگذارند.

 

ثبت جادو با گلکسی

در اولین قدم از این کمپین، جو رایت، کارگردان برنده بفتا، جدیدترین فیلم خود با نام شاهزاده و فلفلی (Princess & Peppernose) را بصورت کامل با دوربین گلکسی S21 Ultra سامسونگ فیلمبرداری کرده است. این کارگردان بریتانیایی بیشتر بخاطر فیلم‌های غرور و تعصب و تاوان شهرت جهانی پیدا کرده است.

شاهزاده و فلفلی یک فیلم موزیکال درباره شاهزاده‌ایست که در جستجوی عشق و برای رسیدن به خواسته‌های خود از هنجارها عبور می‌کند. جو رایت برای روایت این داستان از ترکیب نمایش عروسکی و حرکات موزون استفاده کرده است.

جو رایت در مورد این فیلم می‌گوید: «پدر و مادرم اولین سالن اختصاصی تئاتر عروسکی را در بریتانیا تأسیس کردند و من فکر کردم این فرصتی عالی برای بازگشت به ریشه‌هایم است. شگفت‌انگیزترین نکته در این پروژه برای من این بود که بلافاصله بعد از رسیدن به لوکیشن، می‌توانستیم کار را شروع کنیم. در واقع دوربین‌مان همیشه آماده بود و فقط کافی بود سوژه را تعیین کرده و فیلمبرداری را شروع کنیم».

کارگردان برنده بفتا فیلم خود را بصورت کامل با گلکسی S21 Ultra فیلمبرداری کرد

در طول ساخت شاهزاده و فلفلی، رایت و گروهش از لنز 13 میلی‌متری فوق عریض (Ultra-Wide) گلکسی S21 Ultra 5G نهایت استفاده را بردند تا نمای کامل هر صحنه را ثبت کنند.

یکی از فیلمبرداران در مورد دوربین استفاده شده می‌گوید : «ما ترجیح دادیم از لنز عریض‌تر استفاده کنیم، کاری که قبلا هرگز انجام نداده بودیم. برای کلوزآپ‌ها از همان لنزی استفاده کردیم که نماهای بازتر را گرفتیم و این ظاهر و احساس بسیار خاصی به فیلم داده، نوعی کیفیت شبح‌آلود و توهم‌آمیز که ما را به زمان فیلم‌برداری با دوربین‌های Super 8 برمی‌گرداند».

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به لینک زیر، تریلر رسمی فیلم را تماشا کنند :

https://www.youtube.com/watch?v=1s2XWjT3MOQ

 

داستان‌هایی از سرتاسر جهان

پس از فیلم رایت، سامسونگ داستان‌های بیشتری از فیلم‌های گرفته شده با گلکسی را از کارگردانان معتبر در سراسر جهان منتشر خواهد کرد، از جمله کارگردان آینده‌دار چینی «شا مو» که با فیلم‌های «عشق ما را جدا خواهد کرد» و «دوستان هاکلبری» شناخته می‌شود.

شا مو از گلکسی S21 Ultra 5G برای ضبط فیلم جدید خود «فرزندان بهشت» استفاده کرده است. فیلم نگاهی شاعرانه به درگیری‌های بین کودکان در مدرسه‌ای کوچک در حومه شهر دارد. شا مو، برای ثبت این داستان به حالت کارگردان (Director Mode) گلکسی S21 Ultra 5G تکیه کرد تا سه شات مختلف را همزمان داشته باشد و تجربه فیلمبرداری شهودی و تقریباً حرفه‌ای را به ثبت برساند.

کارگردان برنده بفتا فیلم خود را بصورت کامل با گلکسی S21 Ultra فیلمبرداری کرد

شا مو، درباره این تجربه جدید می‌گوید : «در حین کار با سامسونگ متوجه شدم هر کسی که بخواهد خود را بیان یا داستانی را روایت کند، تجهیزات مورد نیازش را در دست دارد. گلکسی S21 Ultra 5G به من این امکان را داد تا زوایا و حرکاتی را ثبت کنم که نمی‌توانم آن‌ها را به سادگی با یک دوربین بزرگ‌تر ضبط کنم. زمانی که فیلمبرداری را شروع کردم، برای کشف داستان و شخصیت‌ها آنقدر هیجان‌زده بودم که تقریباً فراموش کردم، دارم با یک گوشی موبایل فیلم‌برداری می‌کنم و ایده‌ها همچنان در سرم در جریان بودند».

هر دو فیلم شاهزاده و فلفلی و فرزندان بهشت، در ماه اکتبر در جشنواره بین المللی فیلم بوسان (BIFF) رونمایی خواهند شد.

استفانی چوی، رئیس بخش بازاریابی ارتباطات موبایل سامسونگ الکترونیکس، می‌گوید : «فیلم گرفتن یکی از قدرتمندترین ابزارهای داستان‌سرایی و از بهترین راه‌های برقراری ارتباط عاطفی با مخاطبان است. ما می‌خواهیم با این مجموعه به مردم نشان دهیم که برای ساختن فیلم‌های شگفت‌انگیز واقعاً به تجهیزات استودیویی فانتزی یا بودجه‌های کلان نیاز ندارند. تنها چیزی که نیاز دارند کمی‌تخیل و دستگاه گلکسی در جیب‌شان است».

منتظر محتوای مهیج‌تر از برخی از بهترین فیلمسازان جهان باشید و توجه داشته باشید که چگونه از همین ترفندها برای ارائه داستان خودتان استفاده کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گلکسی S21 Ultra 5G لطفا به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://www.samsung.com/my/smartphones/galaxy-s21-ultra-5g/

 

دنبال کنید @ اینستاگرام