کراس اوور جدید از دانگ فنگ و انتخاب پیشرانه سنتی چینی برای آن! (+عکس)

کراس اوور جدید از دانگ فنگ و انتخاب پیشرانه سنتی چینی برای آن! (+عکس)

در مطلب امروز سراغ ونوشا ویی-آنلاین می رویم که از منظر طراحی جذابیت های زیادی را همراه خود دارد اما در بخش پیشرانه یک چینی سنتی محسوب می شود!

موبنا؛ مازیار دانیالی ونوشا یکی از برندهای فعال در مجموعه نیسان و دانگ فنگ موتور چین است که در سپتامبر 2010 معرفی شد. از این برند، مدل های شینگ، ایی30 و تی60 را تا کنون در گروه خودروی عصر ایران معرفی کرده ایم.

در مطلب امروز سراغ یکی از یکی از جدیدترین های برند مذکور با نام ونوشا ویی-آنلاین می رویم که از منظر طراحی جذابیت های زیادی را همراه خود دارد اما در بخش پیشرانه یک چینی سنتی محسوب می شود!

ابعاد

در بحث طراحی با محصولی روبرو می شویم که می تواند با خطوط و زوایای متعدد برای دقایقی مخاطب را همراه خود کند. در قسمت دماغه الگو و جانمایی چراغ های اصلی در هماهنگی با جلوپنجره توسعه یافته، به خوبی شکل گرفته و همه چیز کاملا جذاب است. هر چند اینجا ردپایی از زبان طراحی هوندا نیز قابل درک است اما به هر ترتیب حاصل کار کم ایراد و قابل توجه به نظر می رسد.

در نمای جانبی به سبک لکسس شاهد ایجاد تفاوت سطح در بدنه و تم دو رنگ سقف و بدنه هستیم که بازهم الگوی مذکور رویکرد جذابی را به نمایش گذاشته و این وضعیت در نمای عقب و بویژه چراغ های اصلی زیبای آن تکرار می شود.

خودرو از منظر ابعاد برابر با 4562 میلیمتر در طول، 1917 میلیمتر در عرض و 1625 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با 2700 میلیمتر است. وزن خالص خودرو با توجه به تریم 1457 و 1491 کیلوگرم محاسبه شده است.

پیشرانه

اما به پیشرانه سنتی چینی در ابتدای مطلب اشاره کردیم و دلیل آن چیزی نیست جز، انتخاب نمونه 1.5 لیتری توربو که برابر با 190 اسب بخار خروجی و 260 نیوتن متر گشتاور دارد. این مجموعه با جعبه دنده 7 سرعته دی سی تی هماهنگ شده و همانطور که انتظار داشتیم؛ خبری از سامانه تمام چرخ محرک نیست.

این فرمول در پیشرانه برای بسیاری از شاسی بلندهای چینی تکرار شده و اکثر در عملکرد بویژه تحت فشار، بازده چندان جالبی نداشته اند.

سیستم ترمز در تمامی چرخ ها دیسکی است. رینگ های الومینیومی در اندازه 19 اینچی استاندارد ارائه می شوند.

کابین و ایمنی

در قسمت کابین، ونوشا تلاش کرده تا شرایط باکیفیتی را پیش روی مشتریان قرار دهد و با توجه به تصاویر به نظر می رسد در این رویکرد عملکرد موفقی نیز داشته است. پوشش چرم برای قسمت های مختلف در هماهنگی با جزئیات کرومی، چشم انداز دلچسبی را ایجاد کرده اند.

از امکانات کابین می توان به سیستم تهویه اتوماتیک، استارت دکمه ای، شارژر بی سیم، استراحتگاه دست، درب صندوق الکتریکی و باز/بسته شونده بدون دخالت دست، نور پردازی 64 رنگ داخلی، نمایشگر دیجیتال یکپارچه برای اطلاعات کیلومتر و تنظیمات سیستم سرگرمی، ناوبری ماهواره ای، بلوتوث، پورت یو اس بی، ایربگ کامل، تنظیم الکتریکی صندلی راننده، اسکای روف پانورامیک ثابت(غیر بازشونده)، سنسور باران، آینه های برقی تاشونده خودکار و … اشاره کرد.

در بخش ایمنی نیز مواردی مانند: ورود بدون کلیدف کروز کنترل تطبیقی، رادار پارک جلو و عقب، دوربین 360 درجه، نشانگر فشار باد لاستیک ها، ای بی اس، ایی بی دیی، دستیار ترمز، پایداری الکترونیکی، ترمز اضطراری، ترمز پارک اتوماتیک، دستیار حرکت در سربالایی، نمایش نقاط کور دید راننده، سیستم پارک اتوماتیک، ایزوفیکس صندلی کودک، هدلایت اتوماتیک و … قابل اشاره هستند.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام