وقتی کراس اوور «ب ام و» به هیولایی غیرقابل کنترل می‌شود! (+عکس)

وقتی کراس اوور «ب ام و» به هیولایی غیرقابل کنترل می‌شود! (+عکس)

منهارت در تبلیغات فعالیت جدید خود دقیقا به همین نکته اشاره کرده و می گوید: برای آنها که به استاندارد راضی نیستند!

موبنا؛ مازیار دانیالی – کمپانی منهارت پرفورمنس که یکی از نام های مطرح بین المللی در صنعت تیونینگ خودرو از آلمان محسوب می شود، به تازگی از پروژه جدید خود با نام MHX3 600 رونمایی کرده و استانداردهای حرفه ای خود را در طراحی بدنه و بروزرسانی پیشرانه به نمایش گذاشته است.

جالب آنکه قهرمان این بروزرسانی یک دستگاه ب ام و اکس3 ام کامپتیشن است که در حالت استاندارد برابر با 503 اسب بخار خروجی و 650 نیوتن متر گشتاور دارد. اما منهارت در تبلیغات فعالیت جدید خود دقیقا به همین نکته اشاره کرده و می گوید: برای آنها که به استاندارد راضی نیستند!

همانند سایر پروژه های منهارت، بدنه رنگی تیره دارد و پنل های فیبرکربن در قسمت های مختلف دیده می شوند. در فضای داخل کابین نیز فیبرکربن نقش مهمی برعهده دارد تا همه چیز لوکس تر و متفاوت تر باشد.

منهارت با تغییرات فنی روی پیشرانه 3 لیتری توربودوقلوی 6 سیلندر، موفق شده تا میزان خروجی را به 626 اسب بخار و گشتاور را به 758 نیوتن متر افزایش دهد. سیستم اگزوز نیز با نمونه فولادی ضدزنگ مجهز به دریچه های فعال جایگزین شده تا غرش های پیشرانه هیجان مثال زدنی را به همراه داشته باشد.

سیستم تعلیق اسپرت با کاهش 30 میلیمتر ارتفاع در مقایسه با نسخه استاندارد و بروزرسانی ایی سی یو در از دیگر تغییرات اعمالی است.

اگر بخواهیم نگاهی کوتاه به جزئیات اسپرت هم داشته باشیم می توان به اسپلیتر فیبرکربنی جلو، دیفوزر کربنی عقب، دو پنل کربنی سپر جلو، قاب کربنی آینه ها و … اشاره کرد.

رینگ های استاندارد 21 اینچی و رینگ های بزرگتر 22 اینچی نیز با توجه به انتخاب مشتریان نصب می شوند.

گفتنی است؛ منهارت پرفورمنس مجموعه ای است با 30 سال سابقه که بطور تخصصی به تیونینگ خودروهای آلمانی بویژه ب ام و مشغول است. یکی از روش های جالب گروه منهارت علاوه بر تغییرات ظاهری، جایگزینی موتور محصولاتی مانند ایی30، ایی46 یا ایی90 ام3 با موتور محصولات بسیار بزرگ تر مانند پیشرانه 5 لیتری 10 سیلندر ایی60 ام5 است. خوب طبیعتا چنین تغییری در بخش موتور نیازمند بروزرسانی شاسی، تغییرات در سیستم ترمز، تعلیق و اگزوز خواهد بود و این جادوی مهندسان گروه تخصصی منهارت در ووپرتال آلمان است. منهارت پروژه های موفقی را با دیگر برندهای مطرح خودرویی جهان نیز به نمایش می گذارد اما همانطور که عنوان شد؛ تخصص اصلی این گروه روی ب ام و متمرکز شده اما پروژه های بینظیری از محصولات آئودی، بنتلی، جیپ، لامبورگینی، مرسدس بنز، مینی و … را نیز ارائه می دهد.

 منبع: عصرایران

دنبال کنید @ اینستاگرام