بسته‌بندی چای سازگار با محیط زیست (+عکس)

طراحی آن از مزارع چای در استان های هنان و سیچوآن چین الهام گرفته شده است.

موبنا؛ محمدمهدوی – طراح صنعتی روس xenia alexandrova و هنرمند اهل آفریقای جنوبی dmitriy saveliev، مجموعه چای منحصر به فرد چینی با بسته بندی متمایز تحت عنوان “چاتو” را معرفی کرده اند که به منظور طراحی آن از مزارع چای در استان های هنان و سیچوآن چین الهام گرفته شده است.

شکل ظاهری بسته بندی حاوی الگوهای زمین کشت و همینطور خطوطی است که روی دست چای جمع کن ها دیده می شود. این ایده به تیم سازندگان کمک کرده تا یک زبان طراحی برجسته برای محصول فوق العاده خود خلق کنند.

مجموعه چاتو دارای سه نوع چای مختلف (سفید، سبز و قرمز است). هر یک از بسته بندی ها نیز متشکل از خطوط و اشکال مربوط به مزرعه ای هستند که چای مورد نظر در آنها کشت داده می شود. برگهای چای در کیسه های کوچک پنبه ای دولایه پیچیده شده و به وسیله یک کپسول بیضی شکل پوشیده می شوند. بسته بندی قالب گیری و شبیه قوری های سنتی چینی ساخته شده است. در ادامه هر کدام از آنها با استفاده از رنگ های طبیعی قرمز، سبز تیره و سبز روشن رنگ آمیزی می شوند. در مجموع بسته بندی ها طوری طراحی خواهند شد که محتویات آنها قابلیت تنفس داشته و تا جایی که ممکن است با محیط زیست سازگار باشند.

دنبال کنید @ اینستاگرام