تجربه مهمانی شام بدون ماسک در توکیو! (+عکس)

از 13 اکتبر این رستوران پروژه "شام فانوس توکیو" را کلید زده است و با استفاده از محفظه هایی شفاف که دور تا دور ناحیه سر قرار می گیرند، راه ورود ویروس را بسته است.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – با نزدیک شدن به سومین سال شیوع کرونا، می توان گفت که اکثر مردم به پوشیدن ماسک صورت عادت کرده اند. علاوه بر این ما با طراحی های عجیب و غریب از ماسک ها و همچنین روش های مختلف فاصله گذاری اجتماعی نیز عجین شده ایم.

رستوران hoshinoya Tokyo در پایتخت ژاپن در عصر همه گیری روش جدیدی برای صرف یک وعده غذای دوستانه با خیال راحت پیشنهاد کرده است. از 13 اکتبر این رستوران پروژه “شام فانوس توکیو” را کلید زده است و با استفاده از محفظه هایی شفاف که دور تا دور ناحیه سر قرار می گیرند، راه ورود ویروس را بسته است.

فانوس های سفارشی از سقف آویزان می شوند و بدین ترتیب افرادی که برای صرف غذا به رستوران رفته اند، تجربه ای آزاد و بدون ماسک خواهند داشت.

هدف اصلی این پروژه ایجاد بستری است که از طریق آن مردم بتوانند فارغ از نگرانی و ترس از بیماری با یکدیگر شام بخورند. همچنین امکان مشاهده کامل چهره طرف مقابل و گفت و گوی راحت با وی نیز وجود خواهد داشت. انتخاب فانوس ها از این جهت انجام شده است که ابزار طراحی شده هماهنگی تمام و کمالی با فرهنگ سنتی و رسوم ژاپن داشته باشد.

دنبال کنید @ اینستاگرام