طراحی هنرمندانه سفارت خانه فرانسه در وین (+عکس)

گروه مذکور هر دو واحد را بازسازی و در عین حال یک بخشی عمودی نیز به آن اضافه کرده اند که نه تنها اصول مدرنیته در آن رعایت شده بلکه به ساختار تاریخی سایت نیز احترام گذاشته است.

موبنا؛ رکسانا دانیالی گروه معماری استودیو مالکا اقدام به بازسازی ساختمان سفارت فرانسه در وین اتریش با الهام از عناصر طبیعی کرده است. این سفارت خانه در حال حاضر دو ساختمان به سبک هنری قرن بیستم را در خود جای داده است. گروه مذکور هر دو واحد را بازسازی و در عین حال یک بخشی عمودی نیز به آن اضافه کرده اند که نه تنها اصول مدرنیته در آن رعایت شده بلکه به ساختار تاریخی سایت نیز احترام گذاشته است.

برای قسمت عمودی گروه معماری مالکا از اشکال و برجستگی های ماژولار کمک گرفته اند و مجموعه ای را خلق کرده اند که از هر نظر دیدنی و منحصر به فرد است. پروژه هنری قرن بیستم مالکا متشکل از اشکال الهام گرفته شده از طبیعت است. اما این ساختارها فقط جنبه تزئینی ندارد و می توانند در عین زیبایی نور طبیعی را جمع آوری، تقویت و در تمام فضای ساختمان پخش کنند. از جمله دیگر مزایای متمایز این طراحی می توان به تهویه طبیعی نیز اشاره کرد. گفتنی است که این سبک ماژولار به صورت از پیش ساخته آماده شده و مستقیما در محل مورد نظر نصب می شود. بدین ترتیب زمان لازم برای ساخت و ساز تا اندازه قابل توجهی کاهش می یابد.

دنبال کنید @ اینستاگرام