«فرشاد مهدی‌پور» معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم در حکمی، دکتر فرشاد مهدی‌پور را به سمت معاونت مطبوعاتی این وزارتخانه منصوب کرد.

موبنا – یک هفته پس از امضای حکم انتصاب فرشاد مهدی‌پور به عنوان معاون مطبوعاتی دولت سیدابراهیم رئیسی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سرانجام امروز این حکم را رسانه‌ای کرد.

فرشاد مهدی‌پور که دارای دانشنامه دکترای سیاستگذاری فرهنگی است، در مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی هم روزنامه‌نگاری و علوم ارتباطات اجتماعی خوانده و از روزنامه‌نگاران جوان تراز انقلاب محسوب می شود.

در حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به فرشاد مهدی پور آمده است:

«بسمه‌تعالی

جناب آقای دکتر فرشاد مهدی پور

با عنایت به شایستگی­ ها و سوابق ارزشمند جناب­عالی در حوزه مطبوعات، رسانه و فضای مجازی و شناخت از روحیه انقلابی و تعامل سازنده با اصحاب رسانه، به موجب این حکم به سمت «معاون امور مطبوعاتی و اطلاع ­رسانی» منصوب می­ شوید.

امید است با اتکال به خداوند قادر متعال و بهره ­گیری از ظرفیت اصحاب رسانه و نیروی انسانی متعهد و انقلابی و مأموریت محوری در امر بازآرایی نظام رسانه ­ا ی کشور با همکاری دیگر دستگاه ­های مرتبط با امعان­ نظر به اهداف و شرح وظایف معاونت­ و مأموریت­ های ذیل اهتمام وافر را به کار گیرید و قرین توفیق و تأیید باشید:

۱. حمایت مادی و معنوی از مطبوعات و اصحاب رسانه به ویژه مطبوعات و رسانه ­های محلی و منطقه­ ای و تدوین آیین­ نامه ­های صنفی

۲. تقویت زیرساخت پایگاه­ های خبری و نشریات الکترونیک با توجه به شرایط و تحولات فناوری­ های نوین و تقویت سواد رسانه ­ای و مجازی و آموزش ­های ­تخصصی

۳. بهره­ گیری از ظرفیت مطبوعات، خبرگزاری ­ها ، سایت ­های خبری و رسانه­ های اجتماعی برخط در جهت انتشار و معرفی مناسب از رشد و شکوفایی و دستاوردهای انقلاب اسلامی و اهداف رسانه­ ای و تبلیغاتی نظام در داخل و خارج از کشور

۴. پی­گیری تدوین و تصویب نظام جامع رسانه­ ای کشور مبتنی بر آسیب ‌شناسی دقیق از وضعیت فعلی و رفع برخی تبعیضات و کاستی‌ ها در توزیع کاغذ، نظام یارانه و حوزه نشر

۵. توسعه مبادلات رسانه ­ای با سازمان ­های منطقه­ ای و بین ­المللی با عنایت به رویکردهای رسانه­ ای و فرهنگی دولت مردمی

۶. همکاری با صندوق اعتباری هنر به منظور حمایت از اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی با هدف توزیع عادلانه امکانات و تسهیلات در ابعاد مختلف و به طور شفاف در چارچوب قوانین و مقررات

۷. باز طراحی ساختار معاونت متناسب با تحولات فضای مجازی و توجه به رسانه‌ های اجتماعی

۸. ساماندهی فعالیت ­های رسانه­ ای مکتوب و مجازی دولت در بخش­ های مختلف

۹. تکمیل نحوه اجرایی سازی مصوبه شورای عالی فضای مجازی در مورد مقابله با اخبار جعلی

انتظار می‌رود گزارش پیشرفت کارها در هر یک از بندها مستمراً به این‌جانب ارائه شود.

مزید توفیقات جناب­عالی را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق اهداف دولت مردمی، ظل توجهات حضرت ولیعصر(عج) و رهبری حکیمانه حضرت آیت ­الله العظمی امام خامنه­ ای(مدظله­ العالی) از خداوند منان خواستارم.»

وی موسس و سردبیر روزنامه صبح‌نو، عضو هیات مدیره خبرگزاری مهر و روزنامه‌های جام‌جم، صبح‌نو و تهران‌تایمز و سایت خبری فردا، مدیر خبرگزاری‌های خانه ملت و شانا (پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت)، سردبیری هفته‌نامه‌های پنجره، سروش‌هفتگی و آینده‌سازان، دبیری روزنامه‌های همشهری و خبر و خبرنگاری در روزنامه‌های قدس و جام‌جم و خبرگزاری فارس را در کارنامه خود دارد.

وی همچنین موسس مرکز مطالعات فضای مجازی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و رییس پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی نیز بوده است.

مهدی پور نگارش کتاب‌های ما و مسائل فضای مجازی، خبرگزاری‌های ایران، توسعه فرهنگی در ایران، رسانه‌های و سیاست‌های انقلابی، پیامک خبری و تیتر یک (واژه‌نامه روزنامه‌نگاران ایران) و… را در حوزه ارتباطات، رسانه و فضای مجازی در کارنامه خود دارد.

هم اکنون ۱۳ هزار و ۳۵۸ رسانه دارای مجوز و یک هزار و ۶۳۲ رسانه متقاضی دریافت مجوز در ایران وجود دارند.

مدیریت و تحریریه پایگاه خبری «موبنا» انتصاب دکتر مهدی پور را که از جوانان مومن و انقلابی و از همکاران مرحوم رضا مقدسی است، به جامعه مطبوعاتی کشور تبریک می‌گوید و برای این روزنامه‌نگار ترازانقلاب آرزوی موفقیت دارد.

دنبال کنید @ اینستاگرام