طیب نیا، مدیر جوان، نخبه و انقلابی سکان فولاد مبارکه را در دست گرفت

محمدیاسر طیب نیا، مدیر جوان، نخبه و انقلابی با تصویب هیات مدیره شرکت فولاد مبارکه سکاندار بزرگترین بنگاه اقتصادی کشور شد.

موبنا – با تصویب هیات مدیره شرکت فولاد مبارکه، محمد یاسر طیب نیا جایگزین حمید رضا عظیمیان شد تا بر صندلی مدیرعاملی این شرکت تکیه زند. انتخابی که باید آن را با توجه به حضور پر رنگ و موفقی که وی در سال های گذشته در صنعت فولاد کشور داشته است، بسیار شایسته و در خور توجه دانست.
این در حالی بوده که مروری بر کارنامه کاری وی نیز نشان می دهد؛ این مدیر موفق و جوان تجارب ارزنده ای در حوزه صنعت و معدن دارد. به طور نمونه می توان به فعالیت وی در شرکت‌ های معدنی و صنعتی چادر ملو و گل گهر اشاره کرد.
علاوه براین طیب نیا در هیات مدیره ذوب آهن اصفهان حضور داشته است. عضویت در هیات مدیره شرکت ریل پردازسیر، اشتغال در سمت معاون خرید و امور معدنی شرکت فولاد مبارکه و قائم مقام مدیرعامل ذوب آهن از دیگر مواردی است که می توان به آنها اشاره کرد.
ضمن اینکه باید گفت؛ سابقه حدود دو دهه خدمت وی در حوزه صنعت و معدن نشان می دهد؛ طیب نیا از مدیران خوش نام و جوان در این بخش به شمار می رود.
وی همچنین از جمله مدیرانی بوده که در مواجهه با تحریم هایی که علیه فولاد مبارکه از سوى آمریکا اعمال شد، تلاش کرد تا این تحریم ها تاثیری در روند فعالیت های شرکت فولاد مبارکه نداشته باشد.
از دیگر فعالیت وی در این زمینه را می توان نقش آفرینی در زنجیره تامین با اقدامات قابل توجهی که در زمینه عمومی سازی در بازه زمانی سه تا چهار سال اخیر در این بخش صورت گرفته دانست که در راستای کاهش چشمگیر وابستگی به خارج از کشور در این صنعت صورت گرفته است.
ضمن اینکه نباید از یاد برد که وی جوان انقلابی و با تجربه در صنعت فولاد بوده که اکنون با انتخابی شایسته بر کرسی مدیریت بزرگترین بنگاه اقتصادی کشور نشسته است.
نکته قابل تامل دیگر این بوده که طیب نیا از آن دسته  اشخاص  بله قربان گو نیست، بلکه فردی مقتدر، انقلابی و از فعالان انجمن اسلامی بوده است. آنچه که باید آن را نشانه مثبت و در خور توجهی در آینده صنعت و معدن کشور دانست.

 منبع: شفافیت

دنبال کنید @ اینستاگرام