تشریح برنامه‌های شرکت مخابرات ایران در آستانه فرا رسیدن اربعین حسینی

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اعلام کرد: با توجه به نقش زیرساختی شرکت مخابرات ایران در تامین ارتباطات تمام اپراتورها و به منظور کسب فیض حداکثری از پوشش مراسم پیاده روی اربعین علی رغم محدودیت های موجود کرونایی، شرکت مخابرات ایران برنامه های گسترده ای را با همکاری دیگر سازمان ها و ارگان ها به مرحله اجرا درآورده است.

موبنا – به گزارش موبنا به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، مهندس سلطانی ضمن اعلام مطلب فوق اظهار داشت: پیاده روی اربعین یکی از مهم ترین آیین های شیعیان است که هر ساله در ایام منتهی به اربعین حسینی برگزار می شود به نحوی که این رویداد در سال های اخیر به عنوان بزرگترین گردهمایی سالیانه مذهبی در جهان ثبت گردید، اما امسال و سال گذشته، بنا به شیوع ویروس منحوس کرونا که بر تمام شئون زندگی مردم در سطح جهان تاثیراتی گذاشته و با توجه به رهنمودهای دلسوزانه مقام معظم رهبری مبنی بر تبعیت از ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص مراسم اربعین حسینی ، شرکت مخابرات ایران این مراسم را متفاوت‌ از سال‌های گذشته برگزار می کند.

مهندس سلطانی افزود: شرکت مخابرات ایران به صورت متمرکز اقدام به اجرای برنامه هایی باموضوع اربعین حسینی در تمام مناطق نموده و اجرای  آن در فضاهای مجازی و درگاه های ارتباطی شرکت در برنامه قرار گرفته است.

وی افزود: در بخش زیرساختی نیز تامین ارتباط برای آن دسته از هموطنانی که به تعداد محدود و با توجه  به شرایط کرونایی موفق به راه پیمایی اربعین و زیارت بین الحرمین شده اند، برنامه های ویژه ای برای تامین و تقویت ارتباط این عزیزان در نظر گرفته شده است تا زوار گرامی بتوانند با بهترین کیفیت خاطرات خود از این سفر معنوی را به اشتراک بگذارند .

مهندس سلطانی گفت: به منظور تقویت ارتباطات در نقاط مرزی با همکاری سایر اپراتورها ، ارتباطات را به مرز باکیفیت و قابل قبولی رسانده ایم و با توجه به ترددهای ویژه برای تهیه مستندات اربعین حسینی از سوی نهادهایی مانند صدا و سیما ،  امکان تامین ارتباطات اعم از ثابت و سیار در این بخش تقویت شده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اضافه کرد: در راستای ارائه خدمات ارتباطی ویژه به زائران کربلای معلی، همراه اول تعرفه رومینگ بین‌الملل خود برای برقراری مکالمه، پیامک و اینترنت در کشور عراق را کاهش داده است تا امکانی مناسب برای  ارتباط زوار در این کشور فراهم شود.

مهندس سلطانی در پایان اعلام کرد: تیم‌های پشتیبانی حضوری و غیرحضوری مجموعه مخابرات هم‌اکنون فعالیت خود آغاز کرده و با تمام توان در راستای تامین دسترسی های ارتباطی و همکاری با سایر اپراتورها در مراسم معنوی اربعین حسینی ایفای نقش می کنند.

دنبال کنید @ اینستاگرام