خانه ساحلی نایا در کاستاریکا (+عکس)

گفتنی است که از این خانه 2 طبقه ای رویایی تا ساحل به اندازه پیاده روی کوتاهی فاصله است و ساکنین می توانند به راحتی از حضور در طبیعت لذت ببرند.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور استودیو معماری saxe اقدام به طراحی و ساخت یک خانه ساحلی زیبا در شهر سانتا ترزا جمهوری کاستاریکا کرده که ماموریت اصلی آن ترکیب هنرمندانه و هماهنگ عناصر بیرونی و درونی بوده است.

در طراحی خانه یک چتر عمودی مانند سقف نیز به چشم می خورد که همچون دهلیزی برای ساکنین عمل می کند و ضمن ایجاد بستری مناسب برای دریافت نور طبیعی، فاکتور محافظت را نیز تامین خواهد کرد. گفتنی است که از این خانه 2 طبقه ای رویایی تا ساحل به اندازه پیاده روی کوتاهی فاصله است و ساکنین می توانند به راحتی از حضور در طبیعت لذت ببرند.

همانطور که گفته شد متمایزترین عنصر در طراحی خانه ساحلی نایا، قسمت سقف است. در این بخش از زبان معماری در مقیاس بزرگ و کوچک استفاده شده تا اثری هنری خلق شود. صفحات چوبی و الگوهای متنوع برای حداکثر برخورداری از نور خورشید و محافظت در برابر باران انتخاب شده اند. طی روز فضاهای مشترک تهویه مطلوبی دارند و با نور طبیعی خورشید روشن می شوند که این امر به کاهش مصرف انرژی منتج خواهد شد. سقف های بزرگ خانه به گونه ای شکل گرفته اند که آب باران را جمع آوری می کنند تا سپس از آنها به منظور آبیاری باغ استفاده شود.

دنبال کنید @ اینستاگرام