از بلندترین ساختمان‌های چوبی جهان در سوئد(+عکس)

در این پروژه با ترکیب مصالح سنتی و فناوری های مدرن، ساختمانی پایدار و کارآمد شکل گرفته است و این موضوع دستاوردی بزرگ برای سوئد خواهد بود.

موبنا؛ رکسانا دانیالی – یکی از بلندترین ساختمان های چوبی دنیا که به وسیله شرکت معماری وایت طراحی شده است، سرانجام درهای خود را به روی عموم می گشاید. مرکز فرهنگی سارا 75 متر بالاتر از شهر شلفتئو سوئد واقع شده است. این مکان هنری- فرهنگی و همچنین هتل مدرن، مجموعه ای منحصر به فرد را معرفی می کند که ضمن احترام به فرهنگ جامعه محلی، یک ویترین بین المللی از طراحی و ساخت حرفه ای و پایدار نیز به شمار می رود.

ساختمان مورد نظر که تمام کربن منفی است، مرکز جدیدی برای خلاقیت در شهر شلفتئو به شمار می رود. گفتنی است که حتی پیش از پیاده سازی فرآیند مدرنیته، شلفتئو تاریخچه ای غنی در زمینه معماری چوبی داشته است.

از این رو مرکز فرهنگی سارا نیز یکی از عناصر احیا کننده همین سنت شناخته می شود. در این پروژه با ترکیب مصالح سنتی و فناوری های مدرن، ساختمانی پایدار و کارآمد شکل گرفته است و این موضوع دستاوردی بزرگ برای سوئد خواهد بود. هدف سازه های کربن منفی کمک به گسترش برنامه های کاربردی و ایجاد پیشرفت های بزرگ در سطح جهانی از طریق استفاده از چوب به عنوان ماده ای پایدار برای ساختمان پیچیده و بلند است.

دنبال کنید @ اینستاگرام